[Schemat] Sprawdzenie schematu RN52 bluetooth

To nie jest miejsce tylko dla początkujących, wszyscy jesteśmy w czymś początkujący i wymieniamy się doświadczeniami.
Awatar użytkownika
RafPe
User
User
Posty: 177
Rejestracja: sobota 05 wrz 2015, 16:22

[Schemat] Sprawdzenie schematu RN52 bluetooth

Postautor: RafPe » środa 28 paź 2015, 20:45

Hey ,

Wiec zmeczylo mnie podlaczanie sie do swojej wiezy audio w najrozniejsze kablowe sposoby :) W koncu mamy 21 wiek wiec pomyslalem , ze mozna by wykorzystac dostepna dla nas technologie. Wybor padl na modul RN52 (ktorym wczesniej juz sie bawilem i ktory dziala od reki naprawde wysmienicie)

Wiec chwile mi to zajelo ale wrzucam schemat aby ktos moze sprytniejszy wytknal jakies bledy. zalozenie jest takie , ze bedzie takze Wifi ktorym sobie bede go mogl wlaczac /wylaczac (smiga po UART). Caly uklad bedzie korzystac z 3V3 (ale co do zasilania LM358 waham sie czy nie uzy 5V - do swinga audio). Zabezpieczylem uklad zenerka i szybkim bezpiecznikiem. Wyjscie przez JACK oraz extra molex IDC do LM3916 (ale to pozniej :) )
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: [Schemat] Sprawdzenie schematu RN52 bluetooth

Postautor: SuperGość » środa 28 paź 2015, 20:49

Pierwsze co mnie niezwykle drażni to narysowane wzmacniacze operacyjne, dwa to dość skromne filtrowanie zasilania

Awatar użytkownika
RafPe
User
User
Posty: 177
Rejestracja: sobota 05 wrz 2015, 16:22

Re: [Schemat] Sprawdzenie schematu RN52 bluetooth

Postautor: RafPe » środa 28 paź 2015, 21:37

@Wojtek Racja :) z tym opAmpem to sie przyznaje bez bicia - dalem tam ciala :/ Poprawilem tez filtracje na praktycznie kazdego IC oraz przy wyjsciu ze stabilizatora dodalem tez tantala i ceramika :) Powinno teraz byc dobrze.

Zastanawia mnie czy cala ta operacja z opampami wyjdzie :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: [Schemat] Sprawdzenie schematu RN52 bluetooth

Postautor: SuperGość » środa 28 paź 2015, 21:47

Tu masz przykład - porównaj - http://www.ti.com/lit/ds/symlink/ina2134.pdf

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: [Schemat] Sprawdzenie schematu RN52 bluetooth

Postautor: SuperGość » czwartek 29 paź 2015, 05:01

A powiedz czemu nie wykorzystasz informacji aplikacyjnych RN-52 (nie stosowałem nigdy) - pobieżna lektura pokazuje wprost jak zastosować wzmacniacz i nawet podają fajny układ TPA6112 http://www.ti.com/lit/ds/symlink/tpa6112a2.pdf , a w sumie na jego podstawie możesz zrobić z innych wzmacniaczy patrząc tylko na wymagania jakie trzeba im postawić oraz uwzględniając, w sumie ogólne informacje jakie są tam napisane od str 14.
Zobacz w swoim schemacie nie zastosowałeś przesunięcia poziomu na połowę zasilania, nie zastosowałeś również wejściowych i wyjściowych kondensatorów w celu oddzielenia składowej stałej. W nocie TPA6112 masz wszystko ładnie pokazane i policzone. A w DS dla RN-52 też masz ładnie rozrysowany schemat w prawdzie z wzmacniaczem TPA6112 no ale można to wykorzystać.

Awatar użytkownika
RafPe
User
User
Posty: 177
Rejestracja: sobota 05 wrz 2015, 16:22

Re: [Schemat] Sprawdzenie schematu RN52 bluetooth

Postautor: RafPe » czwartek 29 paź 2015, 09:08

@Wojtek - Moze sie myle ale moj plan to podlaczyc sie do swojej wiezy audio. A jesli dobrze kojarze to tam sygnal audio zostanie poprawnie wzmocniony wiec w tym ukladzie nie musze ?! stosowac wzmacniaczy ?

Sam uklad TPA6112 kupilem bo nastepny projekt to RN52 ale w kurtce gdzie bede zasilac wszystko przez LIPO i dawac wzmocniony sygnal na sluchawki. Ale tak jak wspomnialem to historia na kolejny ciekawy post.

Patrzac takze na schemat zastanawiam sie moze nawet teraz nad dodaniem obslugi buttonow do sterowania :)

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: [Schemat] Sprawdzenie schematu RN52 bluetooth

Postautor: SuperGość » czwartek 29 paź 2015, 09:30

No pewnie nie musisz w takim przypadku. Ja się po prostu odniosłem do schematu który narysowałeś - ja tam nie wiem co Ci w duszy gra :).

Awatar użytkownika
RafPe
User
User
Posty: 177
Rejestracja: sobota 05 wrz 2015, 16:22

Re: [Schemat] Sprawdzenie schematu RN52 bluetooth

Postautor: RafPe » czwartek 29 paź 2015, 09:48

@Wojtek :) tzn nie zrozum mnie zle - bardzo mnie cieszy ze opisales taka mozliwosc - chcialem tylko zwrocic uwage ze wydaje mi sie (a nie bylem pewny) ze wlasnie wysylajac ten sygnal na wieze audio to tam bedzie nastepowac wzmocnienie.

No ale dzieki temu ze dyskutowalismy na ten temat chyba dodam sobie do projektu STMka i polacze to z LM3916 i wrzuce tez qtouchosa :) Pelne audio wizualne kombo

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: [Schemat] Sprawdzenie schematu RN52 bluetooth

Postautor: SuperGość » czwartek 29 paź 2015, 09:59

Spoko, tak jak pisałem nie znam RN-52 i nie wgłębiałem się ale w sumie zawsze możesz przewidzieć ten wzmacniacz na płytce co najwyżej dasz wzmocnienie 1 :) , a w razie czego można to zmienić

Awatar użytkownika
RafPe
User
User
Posty: 177
Rejestracja: sobota 05 wrz 2015, 16:22

Re: [Schemat] Sprawdzenie schematu RN52 bluetooth

Postautor: RafPe » czwartek 29 paź 2015, 10:04

W sumie skoro ma byc i tak dwustronna wiec sie na pewno zmiesci - a jak mowisz - moze kiedys sie przyda :) no to podejrzewam , ze ciekawy projekcik sie z tego zrobi

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: [Schemat] Sprawdzenie schematu RN52 bluetooth

Postautor: SuperGość » czwartek 29 paź 2015, 10:07

A mozesz dać ewentualnie regulacje wzmocnienia, a wyjście np pod słuchawki dostosować i pod podłączenie do zestawu audio.

Awatar użytkownika
RafPe
User
User
Posty: 177
Rejestracja: sobota 05 wrz 2015, 16:22

Re: [Schemat] Sprawdzenie schematu RN52 bluetooth

Postautor: RafPe » czwartek 29 paź 2015, 10:11

Zobacze co mi sie uda wyschematowac i wrzuce nowy schemat


Wróć do „Podstawy elektroniki - teoria i praktyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość