[µProjekt] Analog Discovery 2 - adapter pod płytkę stykową

Projekty użytkowników forum zarówno sprzętowe, jak i związane z programowaniem w dowolnym języku.
Awatar użytkownika
Grzegorz...
User
User
Posty: 450
Rejestracja: piątek 09 paź 2015, 18:57

Re: [µProjekt] Analog Discovery 2 - adapter pod płytkę stykową

Postautor: Grzegorz... » czwartek 12 kwie 2018, 12:46

wojtek pisze:No i po niecałych 4 dniach gotowe płytki leżą na stole :)

:like:
No kurcze w Polsce byś musiał ekspres zamówić :lol:

wojtek pisze:Jakość jest znakomita, kolor żółty chyba będę stosował, bo fajnie widać ścieżki - naprawdę warto zamawiać w http://www.allpcb.com :like:


Ile Cię ta przyjemność kosztowała z tak szybką przesyłką :?:

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: [µProjekt] Analog Discovery 2 - adapter pod płytkę stykową

Postautor: SuperGość » czwartek 12 kwie 2018, 12:54

różne wersje w zależności od upodobań
20180412_125907.jpg
20180413_123834.jpg

Grzegorz... pisze:Ile Cię ta przyjemność kosztowała z tak szybką przesyłką
w złotówkach wyszło 9.40zł na jedną płytkę
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: [µProjekt] Analog Discovery 2 - adapter pod płytkę stykową

Postautor: SuperGość » czwartek 12 kwie 2018, 14:07

Komu wysłać? Rozumiem, że Grzegorz i Natasza, ktoś jeszcze?

Awatar użytkownika
tasza
Geek
Geek
Posty: 1082
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 10:24
Kontaktowanie:

Re: [µProjekt] Analog Discovery 2 - adapter pod płytkę stykową

Postautor: tasza » czwartek 12 kwie 2018, 14:59

zajecudna, kolor bardzo pasuje, podziękowała ślicznie!
______________________________________________ ____ ___ __ _ _ _ _
Kończysz tworzyć dopiero, gdy umierasz. (Marina Abramović)

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: [µProjekt] Analog Discovery 2 - adapter pod płytkę stykową

Postautor: SuperGość » czwartek 12 kwie 2018, 16:58

No to jeszcze kilka fotek, na stykówce pasuje jak trzeba ;)
P1080064.JPG
P1080066.JPG
P1080068.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
ZbeeGin
User
User
Posty: 492
Rejestracja: sobota 08 lip 2017, 17:16
Lokalizacja: Śląsko-Zagłębiowska Metropolia
Kontaktowanie:

Re: [µProjekt] Analog Discovery 2 - adapter pod płytkę stykową

Postautor: ZbeeGin » czwartek 12 kwie 2018, 18:12

Kolor żółty ostatnio był z dopłatą paru $. Tylko zielony i biały kolor były "all inclusive", bo są to dość często stosowane kolory obecnie i nie trzeba sit czyścić. Co do jakości wykonania to w Polsce jest ona często nie do uzyskania w przyzwoitych cenach. Mam już na koncie 11 płytek od Ali i jak dotąd nie było większej wtopy.
Ostatnie zamówienie jest dość wymagające więc zobaczymy jak sobie poradzą z tymi wszystkimi frezami, kastelacją i białą maską.

rezasurmar pisze:Jak byś robił kiedyś taką przelotową na BNC, to jestem chętny.

Odpalaj program do projektowania i wio. Potem oczywiście jako kolejny µProjekt. :lol:

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: [µProjekt] Analog Discovery 2 - adapter pod płytkę stykową

Postautor: SuperGość » czwartek 12 kwie 2018, 18:22

Owszem kolor żółty jest z dopłatą ale ostatecznie cena jest naprawdę przyzwoita i nie do przebicia u nas nie mówiąc już o tempie.

Awatar użytkownika
tasza
Geek
Geek
Posty: 1082
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 10:24
Kontaktowanie:

Re: [µProjekt] Analog Discovery 2 - adapter pod płytkę stykową

Postautor: tasza » sobota 21 kwie 2018, 23:18

#slowanawiatr

Na wstępie ja jeszcze raz ślicznie dziękuje za super płytki.

Poniżej garść przemyśleń odnośnie nowego gifciku oraz drobna fotorelacja z ogarnięcia tegoż.

Podjęte decyzje wynikają z mojej codziennej pracy z AD2, ale oczywiście każdy ma swój styl i przyzwyczajenia i to co jest optymalne dla mnie, niekoniecznie innym będzie odpowiadać. Niemniej jednak zapraszam do chwili refleksji przez zalutowaniem złączek, ponieważ możliwości jest kilka.

Punkt wejściowy - płyteczki cudne i garść złącz igłowych, różnej maści.

Obrazek
Obrazek

Z firmowej trumienki AD2 wyjęłam oryginalne Digilentowe kabelki, ostatnio miałam je w rękach parę miesięcy temu,
ponieważ od czasu wykonania płytki-protezki poszły zupełnie precz.

Obrazek

Wariant z kątowym grzebykiem gold-pin. Wydaje się w porządku, ale firmowe przewody od AD2 są dość sztywne i w takim układzie płytka stykowa będzie zawsze na ten kilkunastocentymetrowy dystans od AD2, logistycznie to niezbyt mi odpowiada, jeżeli już coś robię z Analog Discovery 2 to chcę, aby było też prowokująco w kadrze. Opcja skreślona.

Obrazek

Wariant z pionowym, klasycznym grzebykiem gold-pin i ponownie firmowymi kabelkami. To też niezazbyt mi odpowiada, nawet zapięcie kilku przewodów powoduje spore naprężenia i w efekcie AD2 będzie tak dyndać pod kątem uniesione na wiązce, albo płytka zwyczajnie wypsnie się ze stykówki. Opcja skreślona.

Obrazek

Wariant a'la Digilent na sucho - kawałek żeńskiej złączki do gold-pin i AD2 w pionie. To przymiarka z ciekawości tylko i aby sie utwierdzić w przekonaniu, że rozwiązanie jest bardzo ryzykowne dla urządzonka. Zawadzenie dłonią o obudowę czy przewód USB prawdopodobnie narobi szkody typu pogięcie igieł gold-pin w AD2. Opcja skreślona.

Obrazek

Wariant z gold-pin pionowo, ale w parze z moją małą przelotką. Całość jest dość ustawna, poza tym mogę podłączać tylko te przewody, których potrzebuję. No i jak widać cała gromadka ładnie się mieści na zdjęciach. Wariant kątowy grzebyków też ewentualnie pasuje, ale finalnie zostaną pionowe plus miękkie przewody połączeniowe luzem w aktualnie potrzebnej ilości.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Teraz kolejna decyzja - wybór igiełek do części pracującej w płytce stykowej, zdecydowałam o wykorzystaniu listwy precyzyjnej.
Obrazek

Zwykłe gold-pin mają wymiary 0.64x0.64 mm i osobiście uważam, ze wciskanie ich w płytkę stykową nie jest dla niej zbyt zdrowe, w końcu styki ulegną rozepchaniu i zwykłe końcówki elementów mogą niezbyt dobrze kontaktować.

Obrazek

Kołki listewki precyzyjnej mają 0.5 mm średnicy i w mojej ocenie są stanowczo lepsze do pracy ze stykówką. Ja poresztą używam takich listewek precyzyjnych do uzbrajania wszelkich przejściówek SMD-DIP i idealnie się sprawdzają.

Obrazek

Któryś tam z kolei etap lutowanek, trzeba sobie jakoś radzić.

Obrazek

Zdjęcia prawie jak z prospektu, fajne to, naprawdę fajne.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

No i na koniec wyjaśnię może, skąd ta moja zachciewajka o dodatkowe złącze masy, oczywiście jak komu ono wadzi to nie lutować, ale naprawdę - do zapinania ad-hoc GND sondy oscyloskopowej czy próbnika logicznego jest bardzo przydatna, ponieważ bez zbędnego cudowania jest zawsze pod ręką. Należy tylko pamiętać, że te piny są galwanicznie spięte tylko z jednym punktem masy, tym sąsiadującym z sygnałami 2- i V-. Rozważam usprawnienie drobne polegające na spięciu ze sobą wszystkich nitek GND choćby kynarkiem, ale pod spodem, aby nie psuć ładnej góry płytki, ale to jeszcze zobaczymy.

Finalnie jest tak i jest super.

Obrazek
______________________________________________ ____ ___ __ _ _ _ _
Kończysz tworzyć dopiero, gdy umierasz. (Marina Abramović)

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: [µProjekt] Analog Discovery 2 - adapter pod płytkę stykową

Postautor: SuperGość » niedziela 22 kwie 2018, 06:38

tasza pisze:Należy tylko pamiętać, że te piny są galwanicznie spięte tylko z jednym punktem masy, tym sąsiadującym z sygnałami 2- i V-. Rozważam usprawnienie drobne polegające na spięciu ze sobą wszystkich nitek GND choćby kynarkiem, ale pod spodem, aby nie psuć ładnej góry płytki, ale to jeszcze zobaczymy.

Można zrobić, tylko że te masy są przecież połączone wszystkie cztery po stronie AD2.
A zdjęcia są ładniejsze jak płytki :)

Awatar użytkownika
tasza
Geek
Geek
Posty: 1082
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 10:24
Kontaktowanie:

Re: [µProjekt] Analog Discovery 2 - adapter pod płytkę stykową

Postautor: tasza » niedziela 22 kwie 2018, 06:54

Po stronie AD2 tak, są połączone, ale jak zabiorę masę na jednym przewodzie do stykówki, to uzbroję tylko jeden pin w płytce, a przy ich spięciu - już wszystkie na raz. No ale to póki co palcem na wodzie pisane, popracuje dłużej to będzie wiadomo co tak naprawdę należy zmodyfikować.
______________________________________________ ____ ___ __ _ _ _ _
Kończysz tworzyć dopiero, gdy umierasz. (Marina Abramović)

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: [µProjekt] Analog Discovery 2 - adapter pod płytkę stykową

Postautor: SuperGość » niedziela 22 kwie 2018, 07:09

ano tak tu masz racje, ja patrzyłem na to tak, że mam wpięty po prostu cały AD2 w adapter czy to poziomo czy pionowo czy przez pełną wiązkę przedłużającą ale zawsze cały ...


Wróć do „DIY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości