WEB Server

Pozostałe układy mikrokontrolerów, układy peryferyjne i inne, nie mieszczące się w powyższych kategoriach.
Awatar użytkownika
gaweł
Expert
Expert
Posty: 966
Rejestracja: wtorek 24 sty 2017, 22:05
Lokalizacja: Białystok

WEB Server

Postautor: gaweł » wtorek 08 maja 2018, 18:48

Inne rozwiązania sieciowe
webs_f00.jpg


Wiele różnych firm oferuje rozwiązania sprzętowe oraz w zakresie oprogramowania związanych z zagadnieniem obsługi sieci ethernetowej. Swoista konkurencja i walka o zdobycie klienta jest jak zwykle prowadzona wszelkimi metodami. No cóż, nie jest to dziwne, każdy chce żyć. Ponownie odgrzebałem jakieś relikty przeszłości.
webs_f01.jpg
Może słabo to widać na fotce, ale jest to aplikacja z prockiem ATMEGA103 :arrow: no to prawie starożytne rozwiązanie (proc od bardzo dawna nie jest produkowany), ale jakoś uchował się przy życiu do czasów obecnych (w mojej szufladzie, czego tam nie ma :?: ).
webs_f02.jpg
Na pokładzie jest popularny układ CS8900.
webs_f02.jpg
Nie jest to jakaś wielka rewelacja, ot przeciętny układ do komunikacji sieciowej z prędkością 10mega. W wielu zastosowaniach jest wystarczający i nie chcę więcej.
webs_f03.jpg
"Drucik do nieba" przechodzi przez odpowiedni filtr i złączkę typu RJ z 8 pinami (teraz to coraz częściej jest integrowane w jedność → złączka z filtrem w środku).

Features
Układ CS8900 zawiera w sobie obsługę pierwszych dwóch warstw modelu OSI, czyli integruje w sobie układ PHY i warstwę łącza danych. Z punkty widzenia obsługi przez jakiekolwiek mikrokontrolery układ ten jest widziany jako pewna przestrzeń adresowa związana z wewnętrzną pamięcią na transmitowane dane (z punktu widzenia przykładowo procków w PC widziana jako pamięć RAM) oraz zbiór rejestrów sterujących i kontrolnych (z punktu widzenia PC-towego procka jako przestrzeń I/O). Niestety procek AVR nie ma takich pojęć, więc coś trzeba wymyślić. Na każdą koncepcję można znaleźć anty_koncepcję. Pomocny staje się układ CPLD (ATF1500), który sprytnie omija ograniczenia. W rezultacie jego działalności wszystkie komórki są widziane w jednej przestrzeni.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Prawdziwe słowa nie są przyjemne. Przyjemne słowa nie są prawdziwe.
Lao Tse

Wróć do „Inne mikroklocki, również peryferyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości