SPDIF w RN-52 i bramki NAND

Pozostałe układy mikrokontrolerów, układy peryferyjne i inne, nie mieszczące się w powyższych kategoriach.
Awatar użytkownika
RafPe
User
User
Posty: 177
Rejestracja: sobota 05 wrz 2015, 16:22

SPDIF w RN-52 i bramki NAND

Postautor: RafPe » niedziela 11 paź 2015, 15:00

Hey,

Jako , ze bawie sie ostatnio modulem RN-52 znalazlem note AVT dotyczaca SPDIF ( bo modul ma wbudowany I2S ). Na schemacie mamy bramki NAND (akurat tam 74HC00 ) ale niestety to nie moj poziom i niezbyt potrafie znalezc informacje po co one tam sa ?

Nota dostepna jest pod adresem AVT


Gdyby ktos mogl podrzuc info w ktore mozna sie zaglebic albo troche naswietlil sytuacje bylbym wdzieczny

Pozdrawiam
Raf

Awatar użytkownika
Grzegorz...
User
User
Posty: 451
Rejestracja: piątek 09 paź 2015, 18:57

Re: SPDIF w RN-52 i bramki NAND

Postautor: Grzegorz... » niedziela 11 paź 2015, 15:58

Z tego co mi się wydaje to one po prostu robią za bufor pomiędzy RN a kolejnym urządzeniem.
Pierwsza bramka odwraca sygnał, a kolejne trzy odwracają ponownie i ich wyjścia są połączone aby zwiększyc wydajnośc prądową.
To tak na szybko.

--
Grzegorz...

Awatar użytkownika
RafPe
User
User
Posty: 177
Rejestracja: sobota 05 wrz 2015, 16:22

Re: SPDIF w RN-52 i bramki NAND

Postautor: RafPe » niedziela 11 paź 2015, 16:01

:) Ok - a z punktu widzenia laika to jest cos co musi byc ? :)

Awatar użytkownika
Grzegorz...
User
User
Posty: 451
Rejestracja: piątek 09 paź 2015, 18:57

Re: SPDIF w RN-52 i bramki NAND

Postautor: Grzegorz... » niedziela 11 paź 2015, 16:10

Nie miałeś w ogóle styku z "tradycyjną cyfrówką" kurcze Raf nie podejrzewałem Cię o takie braki wiedzy :) :?:
W tej konfiguracji bramki NAND (połączone wejścia) robią po prostu za bramkę NOT (czyli zamieniają 0 na 1, a 1 na 0).
A podwójne bramki NOT pod rząd (czyli wyjście pierwszej na wejście drugiej) stosuje się jako bufor czyli raz odwrócony sygnał odwracamy jeszcze raz.
A tak jak pisałem wyżej połączenie wyjśc trzech bramek zapewne służy do podbicia wydajności prądowej takiego układu.

--
Grzegorz...

Awatar użytkownika
Grzegorz...
User
User
Posty: 451
Rejestracja: piątek 09 paź 2015, 18:57

Re: SPDIF w RN-52 i bramki NAND

Postautor: Grzegorz... » niedziela 11 paź 2015, 16:13

Ja z punktu widzenia laika Ci odpowiem, że raczej musi byc aby układ główny nie był zbyt obciążony "prądowo" i w razie czego to choby ewentualne zwarcia "wezmą na klatę" dodatkowe bramki.

--
Grzegorz...

Awatar użytkownika
RafPe
User
User
Posty: 177
Rejestracja: sobota 05 wrz 2015, 16:22

Re: SPDIF w RN-52 i bramki NAND

Postautor: RafPe » niedziela 11 paź 2015, 16:37

Grzegorz... pisze:Nie miałeś w ogóle styku z "tradycyjną cyfrówką" kurcze Raf nie podejrzewałem Cię o takie braki wiedzy :) :?:
--
Grzegorz...


Kurcze widzisz :D zdarzaja sie wlasnie takie plamy na mojej wiedzy :D ktore niezmiernie utrudniaja projektowanie / zrozumienie ukladow :D Daltego kiedy tylko sie da staram sie zoobrazowac sobie takie uklady na symulatorze falstad bo nie ma to jak obrazowo zrozumiec :D

Co do samego ukladu to wezme i zaprojektuje cos a wtedy najwyzej wrzuce schemat do oceny :) dzieki bardzo za pomoc :D

Awatar użytkownika
Grzegorz...
User
User
Posty: 451
Rejestracja: piątek 09 paź 2015, 18:57

Re: SPDIF w RN-52 i bramki NAND

Postautor: Grzegorz... » niedziela 11 paź 2015, 16:49

Heheheh.
No ta jak sobie symulujesz (podkreślam, że sam nie sprawdzałem) to powinno Ci pokazac "mniej więcej" jak to działa.
Faktycznie problemowe może byc to połączenie trzech bramek na wyjściu, bo tego raczej symulator nie wyjaśni.
Ale prosty układ bramka NAND z połączonymi oboma wejściami (czyli w sumie NOT), a za nią kolejna taka sama to Ci każda symulacja wyjaśni.
Ogólnie nie zmieniamy sygnału, ale "wzmacniamy" go prądowo.
Wzmacniamy napisałem specjalnie w cudzysłowach ze względu, że chodzi tu po prostu o odseparowanie sygnałów i ewentualne podbicie obciążalności wyjścia.

--
Grzegorz...


Wróć do „Inne mikroklocki, również peryferyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość