[Eclipse][Photon] Autouzupełnianie kodu (code completion) nie działa

Pytania dotyczące problemów z wyborem, konfiguracją i pracą w wybranym środowisku: Eclipse, Visual Studio, Code Blocks itp.
Awatar użytkownika
j23
Expert
Expert
Posty: 506
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 18:40

[Eclipse][Photon] Autouzupełnianie kodu (code completion) nie działa

Postautor: j23 » niedziela 29 lip 2018, 19:40

Witam,

Czy Ktoś z szanownych użytkowników forum Microgeek wie może jak włączyć w najnowszym Eclipse (wersja Photon) coś takiego jak code completion czyli autouzupełnianie kodu (które zwyczajowo pojawiało się po naciśnięciu CTRL+SPACE). Okazuje się, że w najnowszym Eclipse to udogodnienie domyślnie zostało wyłączone... :evil: :x :x :x :(
Czy ktoś miał z Was podobny objaw? Jak to rozwiązać? Może Ktoś z Was wie jaka jest ostatnia NORMALNA wersja Eclipse, gdzie wszystko działa jak należy?

Pozdrawiam! J23
Internet łączy ludzi, którzy dzielą się swoimi zainteresowaniami, pomysłami i potrzebami, bez względu na geograficzne (przeciwności).
BOB TAYLOR, PARC

Awatar użytkownika
Antystatyczny
Geek
Geek
Posty: 1168
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 22:02

Re: [Eclipse][Photon] Autouzupełnianie kodu (code completion) nie działa

Postautor: Antystatyczny » niedziela 29 lip 2018, 20:03

Hejka.

U mnie w Eclipse Photon R uzupełnianie działa domyślnie, czyli niczego nie musiałem modyfikować. Po uruchomieniu Eclipse dorzuciłem mu plugin AVR 2.4.2 stąd: https://sourceforge.net/p/avr-eclipse/news/2014/11/avr-eclipse-plugin-242-released/ i zrestartowałem. No i tyle. Po prostu działa.
"The true sign of intelligence is not knowledge but imagination" Albert Einstein.

Awatar użytkownika
j23
Expert
Expert
Posty: 506
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 18:40

Re: [Eclipse][Photon] Autouzupełnianie kodu (code completion) nie działa

Postautor: j23 » niedziela 29 lip 2018, 20:13

Dzięki Anty. Tylko, że Ty używasz chyba Eclipse pod Windows, a ja zapomniałem dopisać (choć nie wiem czy to ma jakiś wpływ), że używam Linux/Debian. Plugin do AVR dorzuciłem tak samo jak Ty zaraz na początku, ale to tylko po to, żeby toolchain do AVR działał (avr-gcc + katalogi do bibliotek). Dodatkowo co może być istotne, a czego zapomniałem napisać na początku to to, że u mnie instalację Eclipse wykonałem w ten sposób, że po prostu ściągnąłem ostatnią wersję Eclipse (Photon) ze strony, rozpakowałem, następnie skopiowałem do katalogu skąd ma być uruchamiany (oczywiście sprawdziłem takie sprawy kto jest właścicielem plików/katalogów i prawa - jak to w Linux) no i odpaliłem. Wtedy zainstalowałem plugin do AVR i tyle.
Nie instalowałem Eclipse z repozytorium Debiana (przez apt-get, czy synaptic), bo tak też można by było, ale zasugerowałem się do tego o czym kiedyś pisał Kolega Mokrowski, że lepiej jest wybrać ten pierwszy sposób instalacji (bo można mieć kilka różnych Eclipse'ów - odpowiednio różnie ustawionych).
Generalnie wszystko mi działa oprócz tego code completion, a jest to jeden z głównych powodów dla mnie do używania takiego kombajnu jakim jest Eclipse.

Dzięki i pozdrawiam! J23
Internet łączy ludzi, którzy dzielą się swoimi zainteresowaniami, pomysłami i potrzebami, bez względu na geograficzne (przeciwności).
BOB TAYLOR, PARC

Awatar użytkownika
acid3
User
User
Posty: 466
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 22:42
Lokalizacja: Kłopoty-Stanisławy
Kontaktowanie:

Re: [Eclipse][Photon] Autouzupełnianie kodu (code completion) nie działa

Postautor: acid3 » niedziela 29 lip 2018, 20:18

Nie wiem jak u ciebie, ale mi się kojarzy , że Eclipse miał zawsze problemy z uzupełnianiem kodu jak były jakieś błędy po kompilacji.

Teraz ściągnąłem na próbę i nie skonfigurowałem kompilatora dla Arduino i nic nie chciał uzupełniać. Po przejściu na projekt C, wszystko normalnie działa.

Awatar użytkownika
Antystatyczny
Geek
Geek
Posty: 1168
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 22:02

Re: [Eclipse][Photon] Autouzupełnianie kodu (code completion) nie działa

Postautor: Antystatyczny » niedziela 29 lip 2018, 20:25

j23 pisze: Ty używasz chyba Eclipse pod Windows


Używam Eclipse w Mint 19 64bit.

acid3 pisze:Eclipse miał zawsze problemy z uzupełnianiem kodu jak były jakieś błędy po kompilacji.


Trudno to nazwać problemami, ale tak, uzupełnianie wtedy nie działa, bo najpierw masz usunąć błąd (a choćby i wyczyszczeniem projektu jeśli nie chodzi o zwykłą literówkę w kodzie).

J23, a masz zainstalowany gcc-avr w systemie?

Generalnie polecam Ci ten film: https://youtu.be/YqjWA3JQjjo W nim masz pięknie pokazane kolejne kroki do poprawnie działającego środowiska dla AVR w GNU/Linux
"The true sign of intelligence is not knowledge but imagination" Albert Einstein.

Awatar użytkownika
j23
Expert
Expert
Posty: 506
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 18:40

Re: [Eclipse][Photon] Autouzupełnianie kodu (code completion) nie działa

Postautor: j23 » niedziela 29 lip 2018, 20:26

Dzięki Acid. Właśnie instaluję Eclipse z repo Debiana. Zobaczymy jak to ruszy kiedy system będzie konfigurował środowisko IDE - tak jak to system chce widzieć. Jak znajdę odpowiedź/rozwiązanie to dam znać.
Pozdrawiam! J23
Internet łączy ludzi, którzy dzielą się swoimi zainteresowaniami, pomysłami i potrzebami, bez względu na geograficzne (przeciwności).
BOB TAYLOR, PARC

Awatar użytkownika
j23
Expert
Expert
Posty: 506
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 18:40

Re: [Eclipse][Photon] Autouzupełnianie kodu (code completion) nie działa

Postautor: j23 » niedziela 29 lip 2018, 20:28

Antystatyczny pisze:(...)J23, a masz zainstalowany gcc-avr w systemie?

Generalnie polecam Ci ten film: https://youtu.be/YqjWA3JQjjo W nim masz pięknie pokazane kolejne kroki do poprawnie działającego środowiska dla AVR w GNU/Linux
Dzięki Anty. Kompilator avr-gcc jest zainstalowany od samego początku, podobnie jak i avrdude i libcavr. Tu chodzi tylko o to uzupełnianie kodu i to ma jakiś związek ze środowiskiem Java (być może z którąś wersją Javy, nie wiem). Dzięki za tutorial zajrzę tam. :)

Pozdrawiam! J23
Internet łączy ludzi, którzy dzielą się swoimi zainteresowaniami, pomysłami i potrzebami, bez względu na geograficzne (przeciwności).
BOB TAYLOR, PARC

Awatar użytkownika
Antystatyczny
Geek
Geek
Posty: 1168
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 22:02

Re: [Eclipse][Photon] Autouzupełnianie kodu (code completion) nie działa

Postautor: Antystatyczny » niedziela 29 lip 2018, 20:29

j23 pisze:Właśnie instaluję Eclipse z repo Debiana


To nie jest konieczne. Ściągnięcie paczki z eclipse.org, jej rozpakowanie i uruchomienie daje poprawny efekt... W repo raczej będziesz miał znacznie starszą wersję eclipse.
"The true sign of intelligence is not knowledge but imagination" Albert Einstein.

Awatar użytkownika
j23
Expert
Expert
Posty: 506
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 18:40

Re: [Eclipse][Photon] Autouzupełnianie kodu (code completion) nie działa

Postautor: j23 » niedziela 29 lip 2018, 22:13

Dzięki wszystkim za pomoc, trzymanie kciuków, etc. etc. :) - udało się rozwiązać problem w ten sposób, że:
- zainstalowałem Eclipse z repozytorium Debiana
- Avrdude zainstalowany ręcznie (nie z repozytorium) - tzn. ściągnięta paczka instalacyjna avrdude dla Debiana w wersji 6.1,a konkretnie avrdude_6.1-2_amd64.deb
- następnie ustawienie w Help->Install new software: dodanie nowego url dla avrdude, tzn. tego
http://avr-eclipse.sourceforge.net/wiki/index.php/Plugin_Download i zainstalowanie plugin'u (w tej wersji - faktycznie nieco starszej - nie ma czegoś takiego jak marketplace)
- ustawienie katalogów zgodnie z wyżej wspomnianym przez Anty'ego poradnikiem Kolegi Mokrowskiego (BARDZO dziękuję za poradnik!)
No i dalej także wg w/w poradnika, czyli: otwarcie nowego projektu w C, wybranie kompilatora dla AVR, wybranie wersji Release -> ustawienia zaawansowane i odpowiednie ustawienie zarówno programatora dla avrdude, jak i wybranie odpowiedniego mikrokontrolera dla projektu, zapisanie konfiguracji (apply, lub apply and close).
Po utworzeniu katalogu src i pliku źródłowego main.c w mojej obecnej wersji Eclipse (tj. 3.8.1) i avrdude 6.1 (+najnowsze narzędzia dla avr z repo Debiana) podpowiadanie składni działa płynnie, szybko i bardzo ładnie. :)

Dziękuję wszystkim za pomoc!!! :D :)

Pozdrawiam! J23
Internet łączy ludzi, którzy dzielą się swoimi zainteresowaniami, pomysłami i potrzebami, bez względu na geograficzne (przeciwności).
BOB TAYLOR, PARC

Awatar użytkownika
mokrowski
User
User
Posty: 190
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 20:50
Lokalizacja: Tam gdzie Centymetro

Re: [Eclipse][Photon] Autouzupełnianie kodu (code completion) nie działa

Postautor: mokrowski » poniedziałek 30 lip 2018, 11:59

Niezamaco :) Nie spodziewałem się że ten film będzie przydatny i dziś.
,,Myślenie nie jest łatwe, ale można się do niego przyzwyczaić" - Alan Alexander Milne: Kubuś Puchatek


Wróć do „Jakie IDE dla C?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości