[Eclipse][Photon] Autouzupełnianie kodu (code completion) nie działa

Pytania dotyczące problemów z wyborem, konfiguracją i pracą w wybranym środowisku: Eclipse, Visual Studio, Code Blocks itp.
Awatar użytkownika
j23
User
User

[Eclipse][Photon] Autouzupełnianie kodu (code completion) nie działa

Postautor: j23 » niedziela 29 lip 2018, 19:40

Witam,

Czy Ktoś z szanownych użytkowników forum Microgeek wie może jak włączyć w najnowszym Eclipse (wersja Photon) coś takiego jak code completion czyli autouzupełnianie kodu (które zwyczajowo pojawiało się po naciśnięciu CTRL+SPACE). Okazuje się, że w najnowszym Eclipse to udogodnienie domyślnie zostało wyłączone... :evil: :x :x :x :(
Czy ktoś miał z Was podobny objaw? Jak to rozwiązać? Może Ktoś z Was wie jaka jest ostatnia NORMALNA wersja Eclipse, gdzie wszystko działa jak należy?

Pozdrawiam! J23
Chcę wiedzieć, jak Bóg stworzył ten świat. Nie interesuje mnie to czy inne zjawisko. Chcę znać Jego myśli, reszta to szczegóły.
ALBERT EINSTEIN

Awatar użytkownika
Antystatyczny
Geek
Geek

Re: [Eclipse][Photon] Autouzupełnianie kodu (code completion) nie działa

Postautor: Antystatyczny » niedziela 29 lip 2018, 20:03

Hejka.

U mnie w Eclipse Photon R uzupełnianie działa domyślnie, czyli niczego nie musiałem modyfikować. Po uruchomieniu Eclipse dorzuciłem mu plugin AVR 2.4.2 stąd: https://sourceforge.net/p/avr-eclipse/news/2014/11/avr-eclipse-plugin-242-released/ i zrestartowałem. No i tyle. Po prostu działa.
"The true sign of intelligence is not knowledge but imagination" Albert Einstein.

Awatar użytkownika
j23
User
User

Postautor: j23 » niedziela 29 lip 2018, 20:13

Dzięki Anty. Tylko, że Ty używasz chyba Eclipse pod Windows, a ja zapomniałem dopisać (choć nie wiem czy to ma jakiś wpływ), że używam Linux/Debian. Plugin do AVR dorzuciłem tak samo jak Ty zaraz na początku, ale to tylko po to, żeby toolchain do AVR działał (avr-gcc + katalogi do bibliotek). Dodatkowo co może być istotne, a czego zapomniałem napisać na początku to to, że u mnie instalację Eclipse wykonałem w ten sposób, że po prostu ściągnąłem ostatnią wersję Eclipse (Photon) ze strony, rozpakowałem, następnie skopiowałem do katalogu skąd ma być uruchamiany (oczywiście sprawdziłem takie sprawy kto jest właścicielem plików/katalogów i prawa - jak to w Linux) no i odpaliłem. Wtedy zainstalowałem plugin do AVR i tyle.
Nie instalowałem Eclipse z repozytorium Debiana (przez apt-get, czy synaptic), bo tak też można by było, ale zasugerowałem się do tego o czym kiedyś pisał Kolega Mokrowski, że lepiej jest wybrać ten pierwszy sposób instalacji (bo można mieć kilka różnych Eclipse'ów - odpowiednio różnie ustawionych).
Generalnie wszystko mi działa oprócz tego code completion, a jest to jeden z głównych powodów dla mnie do używania takiego kombajnu jakim jest Eclipse.

Dzięki i pozdrawiam! J23
Chcę wiedzieć, jak Bóg stworzył ten świat. Nie interesuje mnie to czy inne zjawisko. Chcę znać Jego myśli, reszta to szczegóły.
ALBERT EINSTEIN

Awatar użytkownika
acid3
User
User
Kontaktowanie:

Postautor: acid3 » niedziela 29 lip 2018, 20:18

Nie wiem jak u ciebie, ale mi się kojarzy , że Eclipse miał zawsze problemy z uzupełnianiem kodu jak były jakieś błędy po kompilacji.

Teraz ściągnąłem na próbę i nie skonfigurowałem kompilatora dla Arduino i nic nie chciał uzupełniać. Po przejściu na projekt C, wszystko normalnie działa.

Awatar użytkownika
Antystatyczny
Geek
Geek

Postautor: Antystatyczny » niedziela 29 lip 2018, 20:25

j23 pisze: Ty używasz chyba Eclipse pod Windows

Używam Eclipse w Mint 19 64bit.

acid3 pisze:Eclipse miał zawsze problemy z uzupełnianiem kodu jak były jakieś błędy po kompilacji.

Trudno to nazwać problemami, ale tak, uzupełnianie wtedy nie działa, bo najpierw masz usunąć błąd (a choćby i wyczyszczeniem projektu jeśli nie chodzi o zwykłą literówkę w kodzie).

J23, a masz zainstalowany gcc-avr w systemie?

Generalnie polecam Ci ten film: https://youtu.be/YqjWA3JQjjo W nim masz pięknie pokazane kolejne kroki do poprawnie działającego środowiska dla AVR w GNU/Linux
"The true sign of intelligence is not knowledge but imagination" Albert Einstein.

Awatar użytkownika
j23
User
User

Postautor: j23 » niedziela 29 lip 2018, 20:26

Dzięki Acid. Właśnie instaluję Eclipse z repo Debiana. Zobaczymy jak to ruszy kiedy system będzie konfigurował środowisko IDE - tak jak to system chce widzieć. Jak znajdę odpowiedź/rozwiązanie to dam znać.
Pozdrawiam! J23
ALBERT EINSTEIN

Awatar użytkownika
j23
User
User

Postautor: j23 » niedziela 29 lip 2018, 20:28

Antystatyczny pisze:(...)J23, a masz zainstalowany gcc-avr w systemie?

Generalnie polecam Ci ten film: https://youtu.be/YqjWA3JQjjo W nim masz pięknie pokazane kolejne kroki do poprawnie działającego środowiska dla AVR w GNU/Linux
Dzięki Anty. Kompilator avr-gcc jest zainstalowany od samego początku, podobnie jak i avrdude i libcavr. Tu chodzi tylko o to uzupełnianie kodu i to ma jakiś związek ze środowiskiem Java (być może z którąś wersją Javy, nie wiem). Dzięki za tutorial zajrzę tam. :)

Pozdrawiam! J23
ALBERT EINSTEIN

Awatar użytkownika
Antystatyczny
Geek
Geek

Postautor: Antystatyczny » niedziela 29 lip 2018, 20:29

j23 pisze:Właśnie instaluję Eclipse z repo Debiana

To nie jest konieczne. Ściągnięcie paczki z eclipse.org, jej rozpakowanie i uruchomienie daje poprawny efekt... W repo raczej będziesz miał znacznie starszą wersję eclipse.

Awatar użytkownika
j23
User
User

Postautor: j23 » niedziela 29 lip 2018, 22:13

Dzięki wszystkim za pomoc, trzymanie kciuków, etc. etc. :) - udało się rozwiązać problem w ten sposób, że:
- zainstalowałem Eclipse z repozytorium Debiana
- Avrdude zainstalowany ręcznie (nie z repozytorium) - tzn. ściągnięta paczka instalacyjna avrdude dla Debiana w wersji 6.1,a konkretnie avrdude_6.1-2_amd64.deb
- następnie ustawienie w Help->Install new software: dodanie nowego url dla avrdude, tzn. tego
http://avr-eclipse.sourceforge.net/wiki/index.php/Plugin_Download i zainstalowanie plugin'u (w tej wersji - faktycznie nieco starszej - nie ma czegoś takiego jak marketplace)
- ustawienie katalogów zgodnie z wyżej wspomnianym przez Anty'ego poradnikiem Kolegi Mokrowskiego (BARDZO dziękuję za poradnik!)
No i dalej także wg w/w poradnika, czyli: otwarcie nowego projektu w C, wybranie kompilatora dla AVR, wybranie wersji Release -> ustawienia zaawansowane i odpowiednie ustawienie zarówno programatora dla avrdude, jak i wybranie odpowiedniego mikrokontrolera dla projektu, zapisanie konfiguracji (apply, lub apply and close).
Po utworzeniu katalogu src i pliku źródłowego main.c w mojej obecnej wersji Eclipse (tj. 3.8.1) i avrdude 6.1 (+najnowsze narzędzia dla avr z repo Debiana) podpowiadanie składni działa płynnie, szybko i bardzo ładnie. :)

Dziękuję wszystkim za pomoc!!! :D :)

Pozdrawiam! J23
ALBERT EINSTEIN

Awatar użytkownika
mokrowski
User
User

Postautor: mokrowski » poniedziałek 30 lip 2018, 11:59

Niezamaco :) Nie spodziewałem się że ten film będzie przydatny i dziś.
,,Myślenie nie jest łatwe, ale można się do niego przyzwyczaić" - Alan Alexander Milne: Kubuś Puchatek

Wróć do „Jakie IDE dla C?”