[Microchip Studio 7] Współpraca z Github

Pytania dotyczące problemów z wyborem, konfiguracją i pracą w wybranym środowisku: Eclipse, Atmel Studio 6, CodeBlocks, a może jeszcze inne?
Awatar użytkownika
Antystatyczny
Geek
Geek
Posty: 1168
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 22:02

[Microchip Studio 7] Współpraca z Github

Postautor: Antystatyczny » piątek 12 maja 2023, 22:58

Witam, przekopuję ustawienia dawnego Atmel Studio, a obecnie Microchip Studio, ale nigdzie nie widzę śladów jakiejkolwiek integracji z Githubem. Macie może jakieś informacje w tej kwestii?
"The true sign of intelligence is not knowledge but imagination" Albert Einstein.

Awatar użytkownika
j23
Expert
Expert
Posty: 506
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 18:40

Re: [Microchip Studio 7] Współpraca z Github

Postautor: j23 » sobota 13 maja 2023, 12:48

Nie próbowałem łączyć github'a z Atmel Studio (pozostanę przy nazwie Atmel z szacunku dla jej Twórcy i jego idei), ALE próbując znaleźć odpowiedź na to pytanie -jak często przedtem, tak i teraz- na pierwszy cel obrałem strony: stackoverflow i stackexchange. Na tej pierwszej piszą, że do synchronizacji potrzebny jest plik *.atsuo, ALE musi być on dla github'a ustawiony tak, żeby github go ignorował (za co ponoć odpowiada plik *.gitignore).
W linku -zwłaszcza w odpowiedzi z "zielonym ptaszkiem"- jest napisane co i jak i są tam jakieś linki do stron, gdzie są niby przykłady.
https://stackoverflow.com/questions/42680120/managing-temporary-files-created-by-an-ide-in-git

W drugim linku ze stackexchange gościu proponuje, żeby poustawiać odpowiednio ścieżki dostępu używając narzędzia: git subtree.
https://electronics.stackexchange.com/questions/162252/multiple-avr-projects-sharing-code-managing-large-projects

To jest wszystko co prawda po angielsku, ale wierzę, że angielski to nie będzie problem. Gdyby jednak tak było Arek to pisz zaraz i usiądę do tego znowu, przetłumaczę co trzeba, etc. itd.

Pozdrawiam! Jarek J23
P.S. Niuanse dlaczego nie próbowałem ożenić github'a z Atmel Studio opisałem w PW ;)
Internet łączy ludzi, którzy dzielą się swoimi zainteresowaniami, pomysłami i potrzebami, bez względu na geograficzne (przeciwności).
BOB TAYLOR, PARC

Awatar użytkownika
Antystatyczny
Geek
Geek
Posty: 1168
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 22:02

Re: [Microchip Studio 7] Współpraca z Github

Postautor: Antystatyczny » sobota 13 maja 2023, 17:37

Dzięki za odpowiedź. Natrafiłem wczoraj również i na te wątki, które linkujesz i na dobrą sprawę one nie dotyczą obsługi Githuba w Microchip Studio. Póki co zainstalowałem sobie Github Desktop, choć szukam rozwiązania podobnego do tego w Eclipse w menu "team". No cóż, jak coś znajdę, napiszę.

Edit: W "extensions and updates" dostępny jest dodatek Git Source Control Provider", ale najwyraźniej działa on z pełnym Visual Studio, co zdaje się potwierdzać strona z opisem tegoż produktu. W każdym razie zainstalowanie tego dodatku w Microchip Studio nie powoduje dodania żadnych funkcji (albo ich nie dostrzegam).
"The true sign of intelligence is not knowledge but imagination" Albert Einstein.

Awatar użytkownika
Antystatyczny
Geek
Geek
Posty: 1168
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 22:02

Re: [Microchip Studio 7] Współpraca z Github

Postautor: Antystatyczny » sobota 10 cze 2023, 01:19

Sporo czasu minęło, więc nie edytuję poprzedniego posta. Zainstalowałem sobie Git for Windows. To mi pozwala tworzyć archiwa git w działających folderach projektów. Z poziomu głównego folderu projektu klikam prawym myszy i wybieram opcję Git Bash here. Odpala się konsola, a w niej w pisuję git init. Potem git add . (ta kropka oznacza dodanie wszystkich plików do monitorowania (tak ja to rozumiem). Od tej pory, gdy zechcę zapisać zmiany monitorowanych plików, wydaję polecenie commit (do polecenia należy dodać opis operacji - ja to robię z poziomu Github for Desktop, bo przetrzymuję projekty w Githubie)
"The true sign of intelligence is not knowledge but imagination" Albert Einstein.


Wróć do „Jakie IDE dla AVR?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości