[Eclipse] AVRDUDE 6.1

Pytania dotyczące problemów z wyborem, konfiguracją i pracą w wybranym środowisku: Eclipse, Atmel Studio 6, CodeBlocks, a może jeszcze inne?
SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

[Eclipse] AVRDUDE 6.1

Postautor: SuperGość » piątek 04 mar 2016, 09:07

Potrzebuję skompilowaną pod windows wersję 6.1 avrdude - bo ta obsługuje JTAG ICE 3. Ktoś ma?

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: [Eclipse] AVRDUDE 6.1

Postautor: SuperGość » piątek 04 mar 2016, 11:32

Tak znam te strony, ale właściwie chyba stabilną wersja przynajmniej pod linuxem była wersja 6.0.1 - dzisiaj sprawdziłem i taka pod linuxem mam

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: [Eclipse] AVRDUDE 6.1

Postautor: SuperGość » piątek 04 mar 2016, 19:52

Hmm i mam zagadke, a ze eclipse i avrdude nie jest moim "naturalnym" środowiskiem, to pytam. Czego to ode mnie może chcieć? odmawiając współpracy z każdym z posiadanych programatorów i twierdząc że ma problem z usb, pod AS7 kazdy programator chodzi az miło.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Antystatyczny
Geek
Geek
Posty: 1168
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 22:02

Re: [Eclipse] AVRDUDE 6.1

Postautor: Antystatyczny » piątek 04 mar 2016, 20:17

Wątek dotyczy AVRDUDE 6, a tutaj na liście masz ATB-RS232 ATNEL, co wskazywałoby, że jednak masz wersję 5.11. Wersja 5.11 oczywiście powinna współpracować z np. USBASP, ale wystąpi dokładnie ten sam problem z obsługą ICE mkII, który miałeś pod linuksem. Wytnij z dysku wersję 5.11 i zainstaluj nowszą - np. 6.1 - ta w pełni współpracuje z eclipse. W eclipse wskazujesz na zainstalowany avrdude i tyle... MUSI działać :)
"The true sign of intelligence is not knowledge but imagination" Albert Einstein.

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: [Eclipse] AVRDUDE 6.01

Postautor: SuperGość » piątek 04 mar 2016, 20:44

a to nie ma znaczenia bo na jednym i drugim avrdude to samo jest; wersja 6.01, 6.1 i starsza tak samo reaguje, ten sam układ i programatory na AS7 działają
sprawdzam na avrispmkII (oryginał z ATMEL) tez lipa, ale ten sam komunikat na jtagice3

Awatar użytkownika
Antystatyczny
Geek
Geek
Posty: 1168
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 22:02

Re: [Eclipse] AVRDUDE 6.1

Postautor: Antystatyczny » piątek 04 mar 2016, 20:51

wojtek pisze:odmawiając współpracy z każdym z posiadanych programatorów


USBASP też Ci nie działa w eclipse? A z linii poleceń sprawdzałeś?
"The true sign of intelligence is not knowledge but imagination" Albert Einstein.

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: [Eclipse] AVRDUDE 6.1

Postautor: SuperGość » piątek 04 mar 2016, 21:35

Widzisz zapomniałem o USBASP, że go mam też (to czwarty :) ) - ten działa. JTAGICE3, ATMEL-ICE oraz ATMEL AVR ISP mkII nie działają

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: [Eclipse] AVRDUDE 6.1

Postautor: SuperGość » sobota 05 mar 2016, 07:01

Jest postęp, zapomniałem w przypadku JTAGICE3 i AVRISP mkII o libusb ze moge nie mieć, bo w sumie jak pisałem eclipse w zasadzie nie używałem do tych celów - https://sourceforge.net/p/libusb-win32/wiki/Home/ a konkretnie to warto mieć https://sourceforge.net/projects/libusb ... -releases/ - po zainstalowaniu AVRISP mkII działa bez problemu natomiast JTAGICE3 jeszcze ma jakiś problem
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: [Eclipse] AVRDUDE 6.1

Postautor: SuperGość » sobota 05 mar 2016, 11:00

Ok, podsumowując:
1. Jakakolwiek zmiana libsów tak aby moje programatory działały pod eclipse (jeśli to by się ostatecznie wogóle udało - patrz post wyżej) powoduje, że przestają działać w moim głównym narzędziu jakim jest AS7.
2. można bawić się z filtrowaniem libsów ale to też nie zawsze się udaje, albo za kazdym razem gdybym zmienił IDE to musiałbym zmieniać libusb - to nie dla mnie.

Wniosek:
1. Zostawiam jak mam czyli AS7 i działające pod nim JTAGI i AVRISP mkII
2. Eclipse gdybym musiał z kimś się projektem (robionym pod Eclipse) wymieniać, sprawdzać itp. (ostatnio się nawet przydało do tego celu) i działający pod nim USBASP
3. Pod linuxem w eclipse działa mi również JTAGICE3 (i o dziwo bez problemu jaki na razie miałem pod win) i tam tak może zostać bo i tak pod lin nie działam na AS7.

Awatar użytkownika
Antystatyczny
Geek
Geek
Posty: 1168
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 22:02

Re: [Eclipse] AVRDUDE 6.1

Postautor: Antystatyczny » sobota 05 mar 2016, 12:31

Myślę, że cały szkopuł tkwi w przełączaniu sterownika w windowsie. Poza tym nie odpalaliśmy AS7 w linuksie i nie wiemy, czy nie byłoby identycznego problemu, jaki obecnie jest w windows :)
"The true sign of intelligence is not knowledge but imagination" Albert Einstein.

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: [Eclipse] AVRDUDE 6.1

Postautor: SuperGość » sobota 05 mar 2016, 12:58

No o tym piszę wyżej, że problem tkwi w przełaczaniu sterowników i wglębiać się w to nie bedę, gdyż szkoda czasu , mama narzędzie które mi działa, jedynie chciałem sprawdzić ponownie o co tyle krzyku z tym eclipse i widzę, że podobnie jak z linuksem tak i z eclipse przynajmniej w przypadku AVR mi nie po drodze.


Wróć do „Jakie IDE dla AVR?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości