Dwustronna taśma termoprzewodząca

Jak lutować, narzędzia potrzebne do montażu i lutowania, topniki, cyna, porady i wymiana doświadczeń.
Awatar użytkownika
Marcin
User
User
Posty: 309
Rejestracja: środa 09 wrz 2015, 19:30
Lokalizacja: Królewskie miasto Sandomierz

Dwustronna taśma termoprzewodząca

Postautor: Marcin » czwartek 22 gru 2016, 17:28

Cześć wszystkim,

Nie jest to temat ściśle wiązany z kategorią wybranego działu ale nie znalazłem odpowiedniego działu gdzie mógłbym go wrzucić.

Mianowicie mam pytanie o taśmę termoprzewodzącą obustronnie klejącą. Jedyne rozwiązanie jakie znalazłem to taśma 3M, ale ona ma niewielką przewodność cieplną. Przekopałem cały internet i poza 3M nie widzę żadnych rozwiązań. A kleju termoprzewodzącego nie zawsze można użyć.

Może ktoś coś dobrego polecić ?

Awatar użytkownika
matty24
User
User
Posty: 333
Rejestracja: sobota 31 paź 2015, 20:11
Lokalizacja: Małopolska

Re: Dwustronna taśma termoprzewodząca

Postautor: matty24 » czwartek 22 gru 2016, 17:42

A do czego chcesz tego użyć? Nie masz możliwości mechanicznego połączenia i użycia termopadu? Jedyna znana mi taśma to Akasa AK-TT-12-80:
http://allegro.pl/tasma-klejaca-termopr ... 77522.html

Awatar użytkownika
Marcin
User
User
Posty: 309
Rejestracja: środa 09 wrz 2015, 19:30
Lokalizacja: Królewskie miasto Sandomierz

Re: Dwustronna taśma termoprzewodząca

Postautor: Marcin » czwartek 22 gru 2016, 17:49

Niestety ale mechanicznego połączenia np w raspberry nie da się wykonać, tu tylko taśma dwustronnie klejąca umożliwia montaż radiatora. Wcześniej myślałem o kleju termoprzewodzacym jednak w takim przypadku jak tu użycie kleju może być problematyczne zw względu na jego wypływy spod radiatora.

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: Dwustronna taśma termoprzewodząca

Postautor: SuperGość » czwartek 22 gru 2016, 22:50

Daje się niewiele kleju równomiernie rozprowadzonego aby nie wypłynął. Co do taśm to pytaj w Astat lub szukaj tym tropem np. http://www.astat.com.pl/emc/odprowadzan ... hermattach


Wróć do „Technika montażu elektronicznego”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości