Lupa warsztatowa

Pomysły na aranżację swojego warsztatu, laboratorium
Awatar użytkownika
Marcin
User
User
Posty: 309
Rejestracja: środa 09 wrz 2015, 19:30
Lokalizacja: Królewskie miasto Sandomierz

Lupa warsztatowa

Postautor: Marcin » wtorek 11 lip 2017, 20:22

Witam

Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie temat zakupu lupy warsztatowej. Obecnie pracuję z chińską nagłowną, w planach zakup jakiegoś poważniejszego rozwiązania.

Rozważam poniższe lupy:

1. Lupa warsztatowa do blatu 8 Diop. x90 LED (lub 5 dioptrii)

lampa-lupa-warsztatowa-do-blatu-8-diop-x90-led.jpg


2. Lupa warsztatowa do blatu 5 Diop. x108 LED

lampa-lupa-warsztatowa-do-blatu-5-diop-x108-led.jpg


Prośba o sugestie co do wyboru lupy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
matty24
User
User
Posty: 333
Rejestracja: sobota 31 paź 2015, 20:11
Lokalizacja: Małopolska

Re: Lupa warsztatowa

Postautor: matty24 » wtorek 11 lip 2017, 20:43

Ja mam taką jak poniżej i sprawuje się świetnie. Moc 8W jest wystarczająca i daje odpowiednio dużo światła. Soczewka przybliża prawidłowo. Gdybym miał wybierać raz jeszcze to bym nie zmienił na inną. Jedyny minus to wyłącznik pod przykrywą. Gdy się nie chce używać przybliżenia to i tak trzeba ją podnieść.

Twoje opcje są podobne tylko mają mocniejsze światło więc na pewno będziesz zadowolony.

Lampa warsztatowa z lupą 5D 5" (80 LED) Kemot:
lampa-warsztatowa-z-lupa_11043.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Grzegorz...
User
User
Posty: 450
Rejestracja: piątek 09 paź 2015, 18:57

Re: Lupa warsztatowa

Postautor: Grzegorz... » środa 12 lip 2017, 00:09

Ja ze swojej strony po jakimś sporym czasie użytkowania polecę tą: https://ndn.com.pl/pl/lampy-warsztatowe ... 08-3d.html
Jest na tyle duża, że pole widzenia jest hmmmm... jak to określić "naturalne".
W razie potrzeby możesz też wybrać wersję 5D.
Pod moją 3D spokojnie daję radę lutować co nie jest niestety normą jeśli musisz opuścić zbyt nisko (dopytaj posiadaczy tych, które trzeba opuścić 5cm ponad obserwowany obiekt).

Dodam po raz kolejny abyś brał z dużym szkłem, bo te "miniaturki" mocno ograniczają to co chcesz zobaczyć.
Swoją gdzieś prezentowałem - o tu: viewtopic.php?f=42&t=138#p4906

Awatar użytkownika
j23
Expert
Expert
Posty: 506
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 18:40

Re: Lupa warsztatowa

Postautor: j23 » niedziela 16 lip 2017, 01:21

Ja tylko dodam od siebie, że trzeba pamiętać o czymś takim jak aberracja sferyczna, tzn.nie zawsze ta lupą z większą ilością "dioptrii" będzie lepsza. Owszem, powiększyć to ona powiększy bardziej, ale i bardziej zniekształci obraz.
Druga sprawa oświetlenie: jeżeli nic nie stoi przeciw to wybierz oświetlenie LED. Światło jest jasne i ciepłe i łagodniejsze dla oczu.
Trzecia sprawa: montaż lampy na biurku -jak masz możliwości to wybierz tą z długim ramieniem.
Czwarta sprawa: są takie fajne lampy-lupy gdzie np. główna soczewka ma np.3D, ale wewnątrz niej jest wbudowana soczewka większa, np. 12D -gdybyś akurat musiał przeczytać mikronapis na jakimś scalaku ;)

Pozdrawiam! Jarek
P.S. Od siebie mogę polecić sklep gotronik.pl -póki co transport i obsługę klienta mają bardzo dobrą. :)
Internet łączy ludzi, którzy dzielą się swoimi zainteresowaniami, pomysłami i potrzebami, bez względu na geograficzne (przeciwności).
BOB TAYLOR, PARC

Awatar użytkownika
Antystatyczny
Geek
Geek
Posty: 1168
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 22:02

Re: Lupa warsztatowa

Postautor: Antystatyczny » niedziela 16 lip 2017, 01:32

Ja kupiłem 5D 80 LED w Gotroniku: http://www.gotronik.pl/lampa-lupa-5d-80led-p-688.html
Jestem z niej bardzo zadowolony. W pracy mam identyczną.
"The true sign of intelligence is not knowledge but imagination" Albert Einstein.

Awatar użytkownika
dambo
Expert
Expert
Posty: 645
Rejestracja: czwartek 17 mar 2016, 17:12

Re: Lupa warsztatowa

Postautor: dambo » niedziela 16 lip 2017, 10:33

ja mam taką samą jak Antystatyczny - z jego polecenia i jestem mega zadowolony :) również polecam!
Nowy blog o tematyce embedded -> https://www.embedownik.pl/


Wróć do „Mój warsztat domowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości