Lutownica CXG 936D

Pomysły na aranżację swojego warsztatu, laboratorium
Awatar użytkownika
Marcin
User
User
Posty: 309
Rejestracja: środa 09 wrz 2015, 19:30
Lokalizacja: Królewskie miasto Sandomierz

Lutownica CXG 936D

Postautor: Marcin » niedziela 19 sty 2020, 13:34

Hej

Używa może ktoś tego typu lutownicy (lub podobnej)

Lutownica.JPG


Groty do nich są tanie, do tego pasują od mojej obecnie posiadanej lutownicy. Miałbym jeden standard.
Potrzebuję czegoś takiego małego do prostych prac terenowych.

Jak się sprawuje ta lutownica ? Ktoś może jakieś opinie podać ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: Lutownica CXG 936D

Postautor: SuperGość » niedziela 19 sty 2020, 14:21

Wydaje się ok, jak Ci groty pasują i odpowiada ci lutownica jako taka to bierz.
Ja to na wypady do kogoś, jak muszę coś zlutować prostego to gazówkę zabieram (z dremela mam)
IMG_20200119_141928.jpg
.
Ma jeszcze te zaletę, że termokurczki mogę tym obkurczyć ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Marcin
User
User
Posty: 309
Rejestracja: środa 09 wrz 2015, 19:30
Lokalizacja: Królewskie miasto Sandomierz

Re: Lutownica CXG 936D

Postautor: Marcin » niedziela 19 sty 2020, 14:35

wojtek pisze:Wydaje się ok, jak Ci groty pasują i odpowiada ci lutownica jako taka to bierz.


Na eevblog pozytywny wpis w temacie stabilności pracy "Heating time was fast (27 second to reach 370 °C starting at 20 °C) and the tip temperature was stable during continuous use."

Druga ważna rzecz to groty, tanie, łatwo dostępne i pasujące od mojej obecnej. Będzie jeden standard, prościej potem o utrzymanie porządku.

Skuszę się na nią. Jak przyjdzie i popracuję nią trochę to podzielę się uwagami.

Awatar użytkownika
ZbeeGin
User
User
Posty: 492
Rejestracja: sobota 08 lip 2017, 17:16
Lokalizacja: Śląsko-Zagłębiowska Metropolia
Kontaktowanie:

Re: Lutownica CXG 936D

Postautor: ZbeeGin » niedziela 19 sty 2020, 19:09

Marcin pisze:Na eevblog pozytywny wpis w temacie stabilności pracy "Heating time was fast (27 second to reach 370 °C starting at 20 °C) and the tip temperature was stable during continuous use."

W zasadzie to opinia nie mogłaby być inna, skoro lutownica ma grzałkę zasilaną z 230V.
Robiłem porównanie pomiędzy stacją HOT z grzałką na 24V a tą która ma grzałkę na 230V. I też mamy to samo: szybsze nagrzewanie i stabilność temperatury.

Marcin pisze:Druga ważna rzecz to groty, tanie, łatwo dostępne i pasujące od mojej obecnej. Będzie jeden standard, prościej potem o utrzymanie porządku.

Tylko nie kupuj zestawów grotów za ok 30zł (np. https://allegro.pl/oferta/zestaw-10-gro ... 6846920154 ) bo to największy szajs jaki można do tego typu kolby sprzedać. Uszkodzenie końcówki pojawia się już po paru dniach. Oryginalne groty - za cenę 40zł sztuka - spokojnie wytrzymują 3-4 miesiące, przy pracy 5 godzin/5 dni w tyg. ze spoiwem PBFree. Dłużej pracują zaś przy użyciu standardowego spoiwa SnPB, bywało że nawet ponad rok.


Wróć do „Mój warsztat domowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości