Prośba o porównanie drukarek 3d: Prusa I3 oraz CTC MK7/8

Pomysły na aranżację swojego warsztatu, laboratorium
Awatar użytkownika
j23
Expert
Expert
Posty: 506
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 18:40

Prośba o porównanie drukarek 3d: Prusa I3 oraz CTC MK7/8

Postautor: j23 » poniedziałek 30 sty 2017, 22:25

Witam Kolegów i Koleżanki,

Są sobie takie dwie drukarki:
1. Prusa I3:
prusai3.jpg


oraz
2. CTC 3d MK 7/8:
ctc3dmk8.JPG


Czy Ktoś z Was miał może z nimi styczność i mógłby je porównać pod kątem:
1. Dokładności (w tym możliwości kalibracji).
2. Wsparcia technicznego.
3. Ewentualnej rozbudowy (wymiany software'u - w tym zmiany elektroniki sterującej na inną).
4. 5. 6. (n). ....(?)... dopiszcie coś od siebie jeśli uważacie, że powinny się znaleźć inne parametry w porównaniu.

Pozdrawiam! j23
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Internet łączy ludzi, którzy dzielą się swoimi zainteresowaniami, pomysłami i potrzebami, bez względu na geograficzne (przeciwności).
BOB TAYLOR, PARC

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: Prośba o porównanie drukarek 3d: Prusa I3 oraz CTC MK7/8

Postautor: SuperGość » wtorek 31 sty 2017, 05:22

Ja ci nie porównam, bo tylko użytkuję tą pierwszą i czytałeś temat więc wiesz co myślę, natomiast Jarek musisz sobie odpowiedzieć na pytania:
- jaki budżet?
- do jakich zastosowań drukarka, zabawa, hobbystyczne drukowanie obudów do swojej elektroniki i innych (nie wymagające super precyzji) czy prototypownie mające zweryfikować założenia konstrukcyjne przed wdrożeniem wykonania formy, wykonywanie małych serii produkcyjnych?
- czy masz zacięcie do przeróbek, składania samodzielnie itp, czy po prostu chcesz kupić i używać a nie kopać się z koniem?

Co do porównań, to kieruj się zdaniem głównie tych co z własnego doświadczenia mogą coś powiedzieć bo z internetu to sam możesz różne rzeczy wyczytać i w sumie dalej nie wiele będziesz wiedział. Ta druga drukarka to jakby naśladownictwo pierwszego replikatora z makerbot, widziałem w akcji drugą wersję replikatora makerbota (3 lata temu) i do tego mogę się odnieść, fajna nawet obsługa ale okazało się ze soft mi na lapku nie chodził bo mu coś pod win7 grafika nie pasowała, do zastosowań profi to też nie bardzo ale moim skromnym zdaniem po obserwacji pracy lepsza z pewnością od prusy (ale też stosunek ceny 10:1 :D ), na temat konstrukcji z zasady się nie wypowiem bo się na tym nie znam.

jerrylu
Posty: 27
Rejestracja: wtorek 12 sty 2016, 17:33

Re: Prośba o porównanie drukarek 3d: Prusa I3 oraz CTC MK7/8

Postautor: jerrylu » wtorek 31 sty 2017, 18:45

Hejka,
ja też porównywać nie mogę, bo z kolei jestem od niedawna posiadaczemi tej drugiej i to moja pierwsza drukarka 3D.
Pierwszy wydruk po zakupie wykonany z modelu z portalu http://www.thingiverse.com/
(uchwyt do podtrzytmywania lutowanych przewodów i elementów) wyszedł jak na mój niewyrobiony gust b. dobrze :D
Wystarczyło wypoziomowanie stołu zgodnie z instrukcją.
Od września 2 usterki:
1. ekstruder przestał pobierać filament - dokęcenie słabo przykręconego radełka na wałku silnika.
2. poważniejsza - błąd odczytu temperatury hotenda - okazało się, że przełamał się przewód biegnący do termopary pomiarowej.
Rozgrzebanie wiązki, diagnoza i polutowanie jak na razie załatwiło sprawę.

Generalnie marnej jakości są te chińskie przewody, ale to dotyczy nie tylko tej drukarki.
Plus to szeroka społeczność Makerbota i duże mozliwości modyfikacji.
Do poczytania wątek na forum 3D reprapy

Jak będziesz miał pytania i potrafię udzielić odpowiedzi, to zapodawaj proszę ;)

Pozdrawiam
Jurek

Awatar użytkownika
j23
Expert
Expert
Posty: 506
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 18:40

Re: Prośba o porównanie drukarek 3d: Prusa I3 oraz CTC MK7/8

Postautor: j23 » wtorek 31 sty 2017, 20:52

Wielkie dzięki Koledzy: Wojtek i Jurek. :)

Jurek, a czy to prawda, że ten MK8 ma jakieś sensory do kalibrowania ustawień?

Pozdrawiam! j23 Jarek
Internet łączy ludzi, którzy dzielą się swoimi zainteresowaniami, pomysłami i potrzebami, bez względu na geograficzne (przeciwności).
BOB TAYLOR, PARC

jerrylu
Posty: 27
Rejestracja: wtorek 12 sty 2016, 17:33

Re: Prośba o porównanie drukarek 3d: Prusa I3 oraz CTC MK7/8

Postautor: jerrylu » wtorek 31 sty 2017, 21:35

Nie ma i nie słyszałem, aby ekstruder misał coś takiego.
Ten jest bardzo prostej konstrukcji, bez regulacji siły docisku.
Niektórzy zakupują na ali... wyposażone w sprężynę dociskową.
Ja jak na razie nie widzę potrzeby :)

Pozdrawiam
Jurek


Wróć do „Mój warsztat domowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości