[MPLAB X IDE] - instalacja MCC i bibliotek

Pytania dotyczące problemów z wyborem, konfiguracją i pracą w wybranym środowisku programistycznym (IDE) dla mikrokontrolerów PIC.
SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

[MPLAB X IDE] - instalacja MCC i bibliotek

Postautor: SuperGość » sobota 19 lis 2016, 12:02

Ja, zupełnie zielony, jak szczypiorek na wiosnę, w temacie PICów pozwolę sobie na krótką instrukcję ;)

Jak zainstalować plugin MCC czyli MPLAB Code Configurator:
1. z paska wybieramy Tools -> Plugins pokaże się okienko jak niżej:
plugins_window.JPG

2. Jeśli wcześniej taki plugin o nazwie z rozszerzeniem *.nbm śiągnęliśmy na dysk to wybieramy zakładkę "Downloaded" i klikamy "Add Plugins..." wskazując lokalizację pliku i następnie klikamy "Open":
plugins_window_add.JPG

plugins_window_install.JPG

3. Klikamy "Install" i jak polecenia mówią "Next", "Install" itd:
plugins_window_next.JPG

plugins_window_restart.JPG

4. Klikamy "Restart" i gotowe, MCC zainstalowane. Można też skorzystać jeśli nie ściągaliśmy pliku z zakładki "Available Plugins" i tam wybrać potrzebne pluginy:
plugins_avilable.JPG


Jak zainstalować bibliotekę:
1. z paska wybieramy Tools -> "Options"-> zakładka "Plugins" i klikamy w "Add Library" lub "Open Library Folder" - jak masz ściągniętey plik z biblioteką to trzeba wskazać miejsce, wybieramy plik *.jar - pokaże się okienko jak niżej:
library_window.JPG

klikamy open i dalej zgodnie z poleceniami i to wszystko.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: [MPLAB X IDE] - instalacja MCC i bibliotek

Postautor: SuperGość » sobota 19 lis 2016, 12:59

To była instalacja ale okazuje się że dużo nie wiem (i czemu się nie dziwię?)
Po stworzeniu na szybko testowego, pustego projektu i wybraniu procesora PIC16F876 pokazało mi się, po naciśnięciu na ikonkę MCC "puste okno" MCC, nie było tam nic do robienia, zmieniłem na PIC16F1619 jak w przykładach z EP11/16 i tadam pokazało się okno jak niżej:
mcc_plugin.JPG

czyli nie wszystkie 8 bitowe procki są obsługiwane, a może jeszcze trzeba coś dodać?

---------------------------po jakimś czasie ------------------------------------------
tak po prostu jest, biblioteka ma listę obsługiwanych mikrokontrolerów i jak nie ma ich na liście to i MCC nic z tym nie zrobi, w załączniku plik z listą
release_notes_pic10_pic12_pic16_pic18_v1_25.pdf
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Wróć do „Jakie IDE dla PIC?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości