[MPLAB X] Zmiana schematu kolorów na ciemny

Pytania dotyczące problemów z wyborem, konfiguracją i pracą w wybranym środowisku programistycznym (IDE) dla mikrokontrolerów PIC.
Awatar użytkownika
Antystatyczny
Geek
Geek
Posty: 1168
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 22:02

[MPLAB X] Zmiana schematu kolorów na ciemny

Postautor: Antystatyczny » sobota 03 gru 2016, 11:53

Witam serdecznie. Ostatnio nasz kolega Wojtek pokazywał, jak zmienić schemat kolorów w MPLAB, by nie męczyły nam się tak szybko jakże cenne oczy. Postanowiłem uwiecznić tę wiedzę na naszym forum. Przede wszystkim wchodzimy na Darcula LAF for NetBeans i ściągamy plugin. Ja ściągnąłem wersję dla NetBeans 8.2. Gdy już mamy plugin na dysku, uruchamiamy MPLAB, a następnie wybieramy Tools/Plugins. Otwiera się nowe okno, w którym wybieramy zakładkę Downloaded.

Zrzut ekranu 2016-12-03 11.39.02.png


Następnie klikamy Add plugins...

Zrzut ekranu 2016-12-03 11.40.21.png


... i wybieramy ściągnięty plugin.

Po chwili pojawi się on na liście ściągniętych do programu pluginów.

Zrzut ekranu 2016-12-03 11.44.15.png


Zaznaczamy przy nim ptaszek i klikamy klawisz Install u dołu okna. Uruchomi się instalator tegoż pluginu, w którym postępujemy typowo, czyli akceptujemy postanowienia licencyjne oraz zgadzamy się na zainstalowanie w MPLAB pluginu, który nie posiada cyfrowego podpisu. Na sam koniec program zasugeruje restart. Oczywiście restartujemy i od tej pory możemy się cieszyć wyglądem podobnym do ciemnego motywu w Visual Studio 2015 ;)

Zrzut ekranu 2016-12-03 11.51.06.png


Pozdrawiam.

PS. Nie zwracajcie uwagi na to, że na zdjęciach większość okien jest już ciemna. Najpierw zainstalowałem plugin, by sprawdzić jego działanie, a dopiero potem pisałem artykulik ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"The true sign of intelligence is not knowledge but imagination" Albert Einstein.

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: [MPLAB X] Zmiana schematu kolorów na ciemny

Postautor: SuperGość » niedziela 04 gru 2016, 07:31

Fajnie że opisałeś to. Teraz mam VS, AS7 i MPLAB w komfortowej dla mnie tonacji (to nie każdemu pasuje), brakowało mi tego w MPLAB, a że kiedyś zorientowałem się że jest oparty na NeBeans to tym tropem zacząłem szukać rozwiązania.


Wróć do „Jakie IDE dla PIC?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości