Współpraca J-LINK z PIC32

Nasze polecane książki, kursy, strony internetowe, fora itp. pomocne przy przyswajaniu wiedzy związanej z PIC i pisaniem programów dla nich.
Awatar użytkownika
Antystatyczny
Geek
Geek

Współpraca J-LINK z PIC32

Postautor: Antystatyczny » środa 09 wrz 2015, 21:13

Witam, ostatnio wspominałem o narzędziach dla PIC'ów. Dzisiaj krótko przedstawię pewną alternatywę, ale tylko dla 32 bitowych PICów.

Jak się okazuje, firma Segger postarała się również o to, by ich debugger pod nazwą J-LINK obsługiwał również mikrokontrolery z serii PIC32MX i PIC32MZ. Wystarczy zakupić sprzęt w dowolnej wersji (może być nawet wersja EDU), wykonać lub kupić przelotkę i już można się cieszyć współpracą naprawdę solidnego narzędzia z naszymi układami. MPLab wspiera obsługę J-LINK i wystarczy z listy pluginów wybrać pozycję "Segger Jlink Probe". Po tej czynności będziemy mogli wybrać z listy zainstalowanych programatorów również J-LINK. Aha, jeszcze schemat przelotki, bo bez niej ani rusz...a gotowa kosztuje około 24 euro ;)

J-LINK-PIC32_adapter.PNG

Dodatkowe opisy konfiguracji oraz obsługi znajdziecie się w ogólnym pliku pomocy MPLab, który został uaktualniony w chwili zainstalowania pluginu do obsługi J-LINK'a ;)

Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"The true sign of intelligence is not knowledge but imagination" Albert Einstein.

Awatar użytkownika
wojtek
Uber Geek
Uber Geek

Re: Współpraca J-LINK z PIC32

Postautor: wojtek » wtorek 22 wrz 2015, 06:36

Możesz dać nieco większy ten obrazek schematu, bo po kliknięciu w niego mimo wszystko jak dla mnie trochę nieczytelny jest. Zaczynasz mnie zaciekawiać tymi picami :), segera mam :D
73 Wojtek

Awatar użytkownika
Antystatyczny
Geek
Geek

Postautor: Antystatyczny » wtorek 22 wrz 2015, 13:00

Ok, spróbuję znaleźć większy ;) Ale to po proacy
"The true sign of intelligence is not knowledge but imagination" Albert Einstein.

Awatar użytkownika
wojtek
Uber Geek
Uber Geek

Postautor: wojtek » wtorek 22 wrz 2015, 13:11

A wiesz co CTRL + i daje rade, w sumie zamazane napisy niektóre nie są istotne.
73 Wojtek

Wróć do „Źródła wiedzy na temat PIC”