Współpraca J-LINK z PIC32

Nasze polecane książki, kursy, strony internetowe, fora itp. pomocne przy przyswajaniu wiedzy związanej z PIC i pisaniem programów dla nich.
Awatar użytkownika
Antystatyczny
Geek
Geek
Posty: 1168
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 22:02

Współpraca J-LINK z PIC32

Postautor: Antystatyczny » środa 09 wrz 2015, 21:13

Witam, ostatnio wspominałem o narzędziach dla PIC'ów. Dzisiaj krótko przedstawię pewną alternatywę, ale tylko dla 32 bitowych PICów.

Jak się okazuje, firma Segger postarała się również o to, by ich debugger pod nazwą J-LINK obsługiwał również mikrokontrolery z serii PIC32MX i PIC32MZ. Wystarczy zakupić sprzęt w dowolnej wersji (może być nawet wersja EDU), wykonać lub kupić przelotkę i już można się cieszyć współpracą naprawdę solidnego narzędzia z naszymi układami. MPLab wspiera obsługę J-LINK i wystarczy z listy pluginów wybrać pozycję "Segger Jlink Probe". Po tej czynności będziemy mogli wybrać z listy zainstalowanych programatorów również J-LINK. Aha, jeszcze schemat przelotki, bo bez niej ani rusz...a gotowa kosztuje około 24 euro ;)

J-LINK-PIC32_adapter.PNG



Dodatkowe opisy konfiguracji oraz obsługi znajdziecie się w ogólnym pliku pomocy MPLab, który został uaktualniony w chwili zainstalowania pluginu do obsługi J-LINK'a ;)

Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"The true sign of intelligence is not knowledge but imagination" Albert Einstein.

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: Współpraca J-LINK z PIC32

Postautor: SuperGość » wtorek 22 wrz 2015, 06:36

Możesz dać nieco większy ten obrazek schematu, bo po kliknięciu w niego mimo wszystko jak dla mnie trochę nieczytelny jest. Zaczynasz mnie zaciekawiać tymi picami :), segera mam :D

Awatar użytkownika
Antystatyczny
Geek
Geek
Posty: 1168
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 22:02

Re: Współpraca J-LINK z PIC32

Postautor: Antystatyczny » wtorek 22 wrz 2015, 13:00

Ok, spróbuję znaleźć większy ;) Ale to po proacy
"The true sign of intelligence is not knowledge but imagination" Albert Einstein.

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: Współpraca J-LINK z PIC32

Postautor: SuperGość » wtorek 22 wrz 2015, 13:11

A wiesz co CTRL + i daje rade, w sumie zamazane napisy niektóre nie są istotne.


Wróć do „Źródła wiedzy na temat PIC”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości