Automatyczna skrzynka antenowa

Dla radioamatorów i pasjonatów krótkofalarstwa.
SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Automatyczna skrzynka antenowa

Postautor: SuperGość » poniedziałek 21 sie 2017, 08:59

Poszukuję sprawdzonego projektu automatycznej skrzynki antenowej dla trx QRP (do 20W wystarczy).
Coś tam wyszukałem ale nie przekonuje to mnie ze względu na elementy które są już niedostępne lub ciężko dostępne.

Awatar użytkownika
j23
Expert
Expert
Posty: 506
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 18:40

Re: Automatyczna skrzynka antenowa

Postautor: j23 » poniedziałek 21 sie 2017, 20:33

Cześć Wojtek,

Tak na szybko to wiem, że sprawdzone i dobre projekty z radiotechniki są autorstwa SP5DDJ. Podaję link gdzie opisuje on wykonywanie skrzynki antenowej:
http://www.sp5ddj.pl/5-2003.htm

Osobiście mam jakieś sprawdzone projekty u siebie na komputerze, ale nie mam w chwili obecnej w ogóle do niego dostępu. :(

Jak się dodzwonię do mojego Wujka i on znajdzie jakiś projekt u siebie to też dam znać.

Co to za TRX QRP jest? Jakiś konkretny projekt Kogoś, częściowo Kogoś (z Twoimi modyfikacjami), czy po prostu Twój własny DIY?

73! J23
Internet łączy ludzi, którzy dzielą się swoimi zainteresowaniami, pomysłami i potrzebami, bez względu na geograficzne (przeciwności).
BOB TAYLOR, PARC

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: Automatyczna skrzynka antenowa

Postautor: SuperGość » poniedziałek 21 sie 2017, 20:41

Nie, nie mój :D - http://www.omega-radio.eu/
dzięki

Awatar użytkownika
j23
Expert
Expert
Posty: 506
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 18:40

Re: Automatyczna skrzynka antenowa

Postautor: j23 » poniedziałek 21 sie 2017, 21:02

No to myślę, że ta skrzynka antenowa od SP5DDJ spokojnie da radę w dostrojeniu anteny jaką tam masz. SP5DDJ to jest doświadczony konstruktor z niebylejakim doświadczeniem. Jak tylko mi się uda to skontaktuję się z Wujkiem i tak czy siak go zapytam.

73! J23
Internet łączy ludzi, którzy dzielą się swoimi zainteresowaniami, pomysłami i potrzebami, bez względu na geograficzne (przeciwności).
BOB TAYLOR, PARC


Wróć do „Kącik krótkofalowca i radioamatora”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości