Starożytna Polska

O wszystkim i o niczym ...
Regulamin forum
Nie dyskutujemy na tematy polityczne, religijne i inne tego typu mogące prowadzić do kłótni na forum, od tego są inne "wyspecjalizowane fora".
Awatar użytkownika
gaweł
Geek
Geek
Posty: 1259
Rejestracja: wtorek 24 sty 2017, 22:05
Lokalizacja: Białystok

Starożytna Polska

Postautor: gaweł » wtorek 04 gru 2018, 20:58

Wiadomo, że mam dziwne zainteresowania. Swego czasu wpadła mi w ręce książka: Janusz Biszek "Słowiańscy królowie Lechii", przeczytałem całą.
jbiszek.jpg

Wielce interesująca lektura, jak to Polska jako kraj istniała tysiące lat przed naszą erą. Pierwszym królem Lechii (Polski) był gość, który nazywał się Sarmata (18 wieków przed naszą erą :shock: ). Wielce interesująca lektura, może jednak legendy o Popielu nie są legendami :shock: .
Postanowiłem trochę pogooglać i okazuje się, że jest wiele tekstów podobnych w wymowie, ot choćby: link.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Prawdziwe słowa nie są przyjemne. Przyjemne słowa nie są prawdziwe.
Lao Tse

Awatar użytkownika
ZbeeGin
User
User
Posty: 492
Rejestracja: sobota 08 lip 2017, 17:16
Lokalizacja: Śląsko-Zagłębiowska Metropolia
Kontaktowanie:

Re: Starożytna Polska

Postautor: ZbeeGin » środa 05 gru 2018, 17:58

gaweł pisze:Postanowiłem trochę pogooglać i okazuje się, że jest wiele tekstów podobnych w wymowie, ot choćby: link.

Szkoda, że ten tekst na końcu i nieco w treści ma dwa zupełnie niepotrzebne zabarwienia "anty-xxxx" (Za xxxx wstaw pewną nację, instytucję i narodowość).

Awatar użytkownika
Marcin
User
User
Posty: 309
Rejestracja: środa 09 wrz 2015, 19:30
Lokalizacja: Królewskie miasto Sandomierz

Re: Starożytna Polska

Postautor: Marcin » środa 05 gru 2018, 22:07

Ciekawy artykuł.

Przyznam że nigdy nie przyszło mi do głowy by sprawdzić co było przed szkolnymi opisami początków naszego kraju. Ufałem tym co mnie w szkole nauczyli że to Mieszko I był pierwszym władcom i to od niego zaczął się naród Polski, a w rzeczywistości korzenie naszego kraju i narodu sięgają znacznie dalej w przeszłość.

Awatar użytkownika
gaweł
Geek
Geek
Posty: 1259
Rejestracja: wtorek 24 sty 2017, 22:05
Lokalizacja: Białystok

Re: Starożytna Polska

Postautor: gaweł » środa 05 gru 2018, 22:16

Ja też ufałem a teraz zaczynam powątpiewać. Autor między innymi opiera się na niedawno realizowanych badaniach DNA, których wyniki "są niepokojące".

Prawdziwe słowa nie są przyjemne. Przyjemne słowa nie są prawdziwe.
Lao Tse

Romek35
Posty: 1
Rejestracja: środa 29 lip 2020, 10:49

Re: Starożytna Polska

Postautor: Romek35 » środa 29 lip 2020, 11:05

Hmmm... "historia Polski" sięga już  czasów epoki kamienia. Neandertalczyk zamieszkiwał jaskinie na obecnych terenach Polski. Wiec raczej historia ziem zaczyna się od momentu, kiedy zostały zasiedlone przez pierwszych ludzi.


Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości