Fotowoltaika - zasilanie 230V dla domku letniskowego

O wszystkim i o niczym ...
Regulamin forum
Nie dyskutujemy na tematy polityczne, religijne i inne tego typu mogące prowadzić do kłótni na forum, od tego są inne "wyspecjalizowane fora".
SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: Fotowoltaika - zasilanie 230V dla domku letniskowego

Postautor: SuperGość » środa 07 sie 2019, 13:36

ok, na razie kwestia grzania wody jest drugoplanowa tym bardziej ze przy takim użytkowaniu nie zdecyduje się na żadne zbiorniki itp ze względu na te bakterie "legionistów", jak już to będzie przepływowy ogrzewacz uruchamiany z agregatu, po prostu zrobię takie jak co połączenie aby prąd leciał z akusiów napędzanych z solara albo z generatora.
Póki co skupie się na doborze instalacji fotowoltaicznej w oparciu o skalkulowaną potrzebną moc.

Awatar użytkownika
GrumpyRez
User
User
Posty: 224
Rejestracja: poniedziałek 04 cze 2018, 09:19

Re: Fotowoltaika - zasilanie 230V dla domku letniskowego

Postautor: GrumpyRez » piątek 09 sie 2019, 08:53

Przy obiegu zamkniętym... tj. jeżeli nie będziesz używać wody z basenu odkrytego z bakteriami nie ma problemu.

Awatar użytkownika
Grzegorz...
User
User
Posty: 450
Rejestracja: piątek 09 paź 2015, 18:57

Re: Fotowoltaika - zasilanie 230V dla domku letniskowego

Postautor: Grzegorz... » piątek 09 sie 2019, 15:47

Ja dodatkowo raz na tydzień do dwóch podgrzewam wodę w bojlerze do 70°C zgodnie z tym "Instalacja wodociągowa ciepłej wody powinna umożliwiać przeprowadzanie ciągłej lub okresowej dezynfekcji metodą chemiczną lub fizyczną (w tym okresowe stosowanie metody dezynfekcji cieplnej), bez obniżania trwałości instalacji i zastosowanych w niej wyrobów. Do przeprowadzenia dezynfekcji cieplnej niezbędne jest zapewnienie uzyskania w punktach czerpalnych temperatury wody nie niższej niż 70 °C i nie wyższej niż 80 °C."
Dodatkowo instalację mam z rur PEX-AL-PEX wewnątrz których nie tworzą się osady co też zmniejsza ryzyko.

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: Fotowoltaika - zasilanie 230V dla domku letniskowego

Postautor: SuperGość » piątek 09 sie 2019, 16:38

Wiem, wiem ale nie o tym główny temat :D
i z tych powodów co wymieniłeś nie bede miał niezależnie od rodzaju zasilania zbiorników na wódę, bo to tylko działka i domek letniskowy gdzie większość roku będzie nie zamieszkały i nie użytkowany. to tyle na temat wody ;)

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: Fotowoltaika - zasilanie 230V dla domku letniskowego

Postautor: SuperGość » niedziela 10 lis 2019, 09:38

No to temat "fotowoltaiki" na działce z mojej strony zamknięty, ostatecznie w piątek został podciągnięty kabel zasilania do mojej "panderozy".


Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości