Jaki telewizor led 32~37 cali z funkcją monitora

Wszystko o naszych urządzeniach: PC, laptopy, jednopłytkowce, itp - problemy ze sprzętem , aplikacjami itd.
Awatar użytkownika
foreste
User
User
Posty: 113
Rejestracja: niedziela 06 wrz 2015, 19:53
Kontaktowanie:

Jaki telewizor led 32~37 cali z funkcją monitora

Postautor: foreste » sobota 05 maja 2018, 18:17

Witam jaki wybrać telewizor lcd led 32~37 cali z funkcją monitora
potrzeba mi 2 hdmi do pc i dekodera satelitarnego, telewizor będzie pracował w dzień jako monitor(gry,internet etc) wieczorem jako typowy telewizor , kwotę jaką mogę wyłożyć to 1500~2000zł.
♫,♫.¨♫

Awatar użytkownika
inż.wielki
User
User
Posty: 307
Rejestracja: niedziela 20 gru 2015, 23:11

Re: Jaki telewizor led 32~37 cali z funkcją monitora

Postautor: inż.wielki » sobota 05 maja 2018, 18:57

Ja mam AOC https://www.morele.net/monitor-aoc-i2769vm-607365/ rozdziałka co prawda tylko FULLHD. Masz tam 2x HDMI, wbudowane głośniki. Monitorek na prawdę fajny.

W pracy miałem taki:
https://www.morele.net/monitor-lenovo-t ... gLwlfD_BwE

Tylko że ten może być za drogi, jednak poszukaj sobie czegoś w podobnym klimacie w tańszej cenie. Polecam jak cholera, obraz żyleta, nic nie mruga, nic nie błyska. 4K to jednak troszkę za dużo dla mnie było do pracy ale 2k to czysta przyjemność.

Co do Twoich wymagań, zjechałbym troszeczkę z przekątną. 32" to za dużo jak na monitor żeby wygodnie na nim pracować i nie obracać głowy na lewo i prawo cały czas. Za to skupiłbym się na rozdzielczości. 2K to tak przyszłościowo, sam żałuje że nie mam monitora 2k ale nie było mnie stać. Jednak pozwala to na upchnięcie dużej ilości okienek w jednym momencie i przyjemną i wydajną pracę. Jeżeli nastawiasz się na gry, to nie wiem czy wgl taki rozmiar "telewizorowy" jest dobry. Żeby dobrze grać w gry trzeba szukać odpowiedniej matrycy.

Awatar użytkownika
Grzegorz...
User
User
Posty: 450
Rejestracja: piątek 09 paź 2015, 18:57

Re: Jaki telewizor led 32~37 cali z funkcją monitora

Postautor: Grzegorz... » sobota 05 maja 2018, 23:38

32" spokojnie obejmujesz wzrokiem jeśli masz "ugięty" monitor.
2K :?: hmmm... wolałbym WQHD.
Fakt jest taki, że FHD nawet na 32" daje radę, ale komfort pracy jest taki sobie i po prostu masz duży ekran.
Na co dzień mam w pracy coś takiego przed oczami Samsung C32F391FWUX i jest OK.
Pewnie, że wolałbym WQHD lub 4K, ale niestety to dość słono kosztuje.

Awatar użytkownika
foreste
User
User
Posty: 113
Rejestracja: niedziela 06 wrz 2015, 19:53
Kontaktowanie:

Re: Jaki telewizor led 32~37 cali z funkcją monitora

Postautor: foreste » niedziela 06 maja 2018, 02:46

A podpinaliście pod te monitory np dekoder sat lub inne urządzenie z hdmi ?
♫,♫.¨♫

Awatar użytkownika
ZbeeGin
User
User
Posty: 492
Rejestracja: sobota 08 lip 2017, 17:16
Lokalizacja: Śląsko-Zagłębiowska Metropolia
Kontaktowanie:

Re: Jaki telewizor led 32~37 cali z funkcją monitora

Postautor: ZbeeGin » niedziela 06 maja 2018, 08:48

Jeśli chodzi ci o rozdzielczości 16:10 lub 2K lub większe to wiadomym będzie, że do akcji wkroczy skalowanie obrazu w takim wypadku. I tu będzie różnie w zależności od jakości samego skalera. Im dalej wtedy będziesz siedział od takiego ekranu tym lepiej to będziesz postrzegał.


Wróć do „Sprzęt, sterowniki, oprogramowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości