[WIN11] klonowanie partycji systemowej

No cóż system wszystkim znany ale i tak wiele jest problemów do obgadania.
Regulamin forum
Aby łatwiej poruszać się w zagadnieniach to prosimy aby w temacie, na samym początku, w nawiasach prostokątnych umieszczać hasło wiodące dla opisywanego problemu np. [Windows 10], [Windows 7] itp.
Awatar użytkownika
phill2k
User
User
Posty: 272
Rejestracja: niedziela 18 paź 2015, 00:12

[WIN11] klonowanie partycji systemowej

Postautor: phill2k » sobota 04 mar 2023, 19:24

Potrzebuję fachowej porady, bo pierwsza próba spaliła na panewce, chcę sklonować partycję systemową (C:) (rozruchową) wraz z MBR z Dysku 0, na Dysk 1 SDD 256MB.
Stan aktualny jest jak na zrzucie ekranu poniżej
HDD.png

Przy pomocy programu Macrium Refleckt w pierwszej próbie sklonowałem partycję (C: 100GB) oraz partycję (100MB Zastrzeżone przez system), po odłączeniu Dysku 0 niestety system nie wystartował ze sklonowanej partycji. Docelowo ma być tak, na dysku SDD ma być partycja systemowa (rozruchowa) C: a, na drugim dysku pozostałe partycje D:, E: i F: oraz G stworzona z miejsca pozostałego po C: lub powiększę partycję D: o to wolne miejsce, jeszcze nie zdecydowałem. Poniżej screen z Refleckt
Refleckt.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Zegar
User
User
Posty: 320
Rejestracja: wtorek 02 lip 2019, 14:42

Re: [WIN11] klonowanie partycji systemowej

Postautor: Zegar » sobota 04 mar 2023, 20:27

phill2k pisze:Potrzebuję fachowej porady...

Nie jestem fachowcem, ale robiłem to kilka lat temu. Dwa z trzech działały bez zarzutu, ale trzeci przez trzy lata chodził bez aktualizacji Windy, bo jej się dysk nie podobał. Dzisiaj nie widzę sensu... Wszystko możesz przechować w chmurze, a przeglądarka sama ściągnie Twoje ulubione... W styczniu stawiałem Win 10 od zera. Wszystkie programy zainstalowałem i zdziwiłem się, że są nowe wersje (np, KiCAD). Nawet hasła przeglądarka pobrała z drugiego komputera. Polecam. :D
"If A = success, then the formula is A = X + Y + Z.
X is work. Y is play. Z is keep your mouth shut."
A. Einstein

Awatar użytkownika
gaweł
Geek
Geek
Posty: 1264
Rejestracja: wtorek 24 sty 2017, 22:05
Lokalizacja: Białystok

Re: [WIN11] klonowanie partycji systemowej

Postautor: gaweł » sobota 04 mar 2023, 21:36

Do takich celów używam pakietu Clonezilla. Jest to wolne oprogramowanie i jego używanie nie łamie żadnych umów. Ma możliwość klonowania poszczególnych partycji jak i całych dysków. Robi to w ten sposób, że tworzy obraz dysku/partycji na dysku i później można odtworzyć stan dysku z obrazu. Ja co jakiś czas robię obraz partycji, co czasami ratowało mu d...ę (bo było z czego odtworzyć, jak się jakiś syf zalęgnie).
Soft jest w postaci zipa, który należy rozpakować na pendrive (jest podana procedura, by pendrive był bootowalny). Bootuje się z pendriva (i jak nie ma windozy, wszystkie dyski są nasze :) ).
http://www.clonezilla.org

Prawdziwe słowa nie są przyjemne. Przyjemne słowa nie są prawdziwe.
Lao Tse

Awatar użytkownika
phill2k
User
User
Posty: 272
Rejestracja: niedziela 18 paź 2015, 00:12

Re: [WIN11] klonowanie partycji systemowej

Postautor: phill2k » wtorek 07 mar 2023, 15:36

Zegar pisze:Wszystko możesz przechować w chmurze...

Od lat z tego korzystam (znaczy się, odkąd się chmura pojawiła), krytyczne dane w postaci backupu mam w chmurze.

gaweł pisze:Do takich celów używam pakietu Clonezilla

Dzięki za namiary, poczytałem manual, będę testował.


Wróć do „Windows”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości