[KAMduino LoL Shield Green] Raport z testu.

Tutaj zamieszczamy wyniki i recenzje z testowanych zestawów / podzespołów, jakie będą dostępne dla użytkowników forum
Awatar użytkownika
Grzegorz...
User
User
Posty: 450
Rejestracja: piątek 09 paź 2015, 18:57

[KAMduino LoL Shield Green] Raport z testu.

Postautor: Grzegorz... » sobota 17 cze 2017, 21:53

W ramach akcji "Jak to działa - czyli kącik testera" przedstawiam raport z testów modułu matrycy diod LED KAMduino LoL Shield Green, otrzymany do testowania dzięki uprzejmości firmy KAMAMI.

Jeśli chodzi o tzw. "unboxing" to nie ma czego pokazywać ponieważ moduł jest dostarczany w standardowym woreczku antystatycznym.

Poniżej widok już rozpakowanego z obu stron:
Obrazek
Obrazek

Oczywiście nie wytrzymałem i pierwsze co zrobiłem to podłączyłem pod KAmduino (klon Arduino produkcji KAMAMI) i wgrałem jakikolwiek dostępny przykład. Od razu stwierdziłem, że muszę zaopatrzyć moduł w jakiś filtr aby diody nie biły po oczach, a treść była lepiej widoczna.
Nie mając pod ręką tej wielkości porządnego filtra uciekłem się do starej, ale skutecznej metody czyli nakleiłem na całą matrycę dociętą na wymiar folię samoprzylepną. Oto jak to wygląda obecnie, a faktyczny efekt działania "filtra" zaprezentuję poniżej:
Obrazek

Jednak najpierw warto wrócić do tematu "jak odpalić to od kopa" ;).
Oczywiście dużo materiałów uzyskamy ze strony producenta modułu - wystarczy udać się pod adres https://kamami.pl/wyswietlacze-do-arduino/557635-kamduino-lol-shield-green-wyswietlacz-matrycowy-led-do-arduino-zielony.html i w dziale do pobrania mamy kilka linków, które pozwolą nam pobrać odpowiednie opisy (wraz ze schematem) oraz biblioteki dające możliwość skorzystania z modułu w środowisku Arduino dla którego w sumie został on stworzony.

Poniżej film z początków uruchamiania moduliku z dedykacją ;):
https://youtu.be/I-A0BoW8y2o

Jak widać "niby filtr" się przydał aby nie oślepiać kamery i Waszych oczu.

Teraz jednak dopiero jest zagadka ;).
Uważni czytelnicy mogli zauważyć, że na module poza diodami i złączami nie uświadczymy ani trochę innej elektroniki, a cała ta "magia" nazywa się "Charlieplexingiem".

W kolejnym odcinku wyjaśnię więc "z grubsza" z czym to się je.

 ! Wiadomość z: wojtek
Pytania do autora, dyskusję prowadzimy tu "Wydzielone z [KAMduino LoL Shield Green] Raport z testu."
Ostatnio zmieniony sobota 17 cze 2017, 22:30 przez Grzegorz..., łącznie zmieniany 2 razy.

Wróć do „Jak to działa – czyli kącik testera”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości