Wydzielone z [PS01] - moduł optoelektronicznego czujnika pulsu - wstęp

Tutaj zamieszczamy wyniki i recenzje z testowanych zestawów / podzespołów, jakie będą dostępne dla użytkowników forum
Awatar użytkownika
xor
User
User
Posty: 169
Rejestracja: poniedziałek 05 wrz 2016, 21:44

Wydzielone z [PS01] - moduł optoelektronicznego czujnika pulsu - wstęp

Postautor: xor » sobota 17 cze 2017, 19:57

 ! Wiadomość z: wojtek
wydzieliłem z tematu dotyczącego raportu viewtopic.php?f=81&t=1145#p7907 - zostawmy tamto miejsce dla autora, tu natomiast prowadźmy dyskusję


W instrukcji do modułu piszą, że kit zawiera oprócz sensora także klips na ucho, przeźroczyste winylowe przylepki itp.Tu zdaje się tego nie ma (nie widzę na zdjęciach)?
Tak na marginesie: fajny masz breadboard :-)

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: [PS01] - moduł optoelektronicznego czujnika pulsu - wstęp

Postautor: SuperGość » sobota 17 cze 2017, 20:01

Nie nie w instrukcji jest opisane, to co konstruktor tego projektu robił i pokazuje jak można to zrobić, zauważ że ten klips jest robiony metodami chałupniczymi z czegoś tam, a takie nalepki tez można kupić albo coś innego wymyślić. Ale być może, że tez i w takim zestawie są oferowane, w KAMAMI jest sam czujnik. Ja akurat mam opaski z czujników typu Y służących do podobnych celów podobnie jak i klips na ucho - tu liczy się inwencja własna :D. Bredboard też mi się podoba - w środku ma w sobie arduino uno :D.

------------------edit---------------------
w sumie faktycznie gdzie indziej oferuja w sprzedaży wszystko i jeszcze z 24'' kablami, czytałem różne rozwiązania i gdzie indziej był opis jak zrobić klips i trochę mi się to wymieszało :mrgreen:

Awatar użytkownika
dambo
Expert
Expert
Posty: 645
Rejestracja: czwartek 17 mar 2016, 17:12

Re: [PS01] - moduł optoelektronicznego czujnika pulsu - wstęp

Postautor: dambo » sobota 17 cze 2017, 21:44

ta "płytka" z arduino mi też się zawsze podobała - do takich rzecz typu - podłącz i sprawdź, czy działa idealne - gdzieś w naszym sklepie jest do kupienia?

Faktycznie widać, że układzik działa, może potem jakiś programik z loggerem tętna na kartę SD?
Nowy blog o tematyce embedded -> https://www.embedownik.pl/

Awatar użytkownika
gaweł
Geek
Geek
Posty: 1259
Rejestracja: wtorek 24 sty 2017, 22:05
Lokalizacja: Białystok

Re: [PS01] - moduł optoelektronicznego czujnika pulsu - wstęp

Postautor: gaweł » niedziela 18 cze 2017, 03:44

wojtek pisze:następnie tak na szybko przyłożyłem do mojego palucha no i proszę jest puls i wykres na arduinowym ploterze

Rozumiem z tego, że sensor pulsu można przyłożyć w dowolne miejsce na ciele? To ma wyjście analogowe, bo ze schematu nie wynika to w 100%?

Prawdziwe słowa nie są przyjemne. Przyjemne słowa nie są prawdziwe.
Lao Tse

SuperGość
Uber Geek
Uber Geek
Posty: 2346
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 09:03

Re: [PS01] - moduł optoelektronicznego czujnika pulsu - wstęp

Postautor: SuperGość » niedziela 18 cze 2017, 05:27

Tak, jest to wyjście analogowe i podane jest w tym przypadku na wejście analogowe A0 w Arduino czyli pin 23(PC0/ADC0) w ATMEGA238P. W praktyce najlepiej przykładać właśnie na palcu lub płatku ucha. Metoda takiego pomiaru nazywana jest pletyzmografią i polega na pomiarze zmian przepływu krwi przez naczynia obwodowe. Aby to było skuteczne muszą być one położone blisko powierzchni ciała. Na razie z powodu krótkich przewodów najwygodniej z palcem jest. Później postaram się nieco więcej napisać pokazać oscylogramy itd.

Awatar użytkownika
gaweł
Geek
Geek
Posty: 1259
Rejestracja: wtorek 24 sty 2017, 22:05
Lokalizacja: Białystok

Re: [PS01] - moduł optoelektronicznego czujnika pulsu - wstęp

Postautor: gaweł » niedziela 18 cze 2017, 11:44

wojtek pisze:Później postaram się nieco więcej napisać pokazać oscylogramy itd.

Na pewno będzie to cenne i interesujące.

Prawdziwe słowa nie są przyjemne. Przyjemne słowa nie są prawdziwe.
Lao Tse


Wróć do „Jak to działa – czyli kącik testera”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości