[LCD AV-CBS084A00-TJN] Test

Tutaj zamieszczamy wyniki i recenzje z testowanych zestawów / podzespołów, jakie będą dostępne dla użytkowników forum
Awatar użytkownika
Antystatyczny
Geek
Geek
Posty: 1168
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 22:02

[LCD AV-CBS084A00-TJN] Test

Postautor: Antystatyczny » sobota 01 lip 2017, 22:12

Witam,

Ostatnio wpadły mi w ręce wyświetlacze lcd o niskim poborze prądu (około 1.5mA), które można kupić w sklepie Kamami.
Tak oto prezentuje się wyświetlacz:

lcd-av-cbs084a00-tjn-with-drv.jpg


Mały, zgrabny i bardzo czytelny. Sterowany jest układem HT1621 lub jego odpowiednikiem, a komunikacja przypomina nieco SPI. Nie zastanawiając się długo przystąpiłem do napisania obsługi tego wyświetlacza. Prócz tego, że w przypadku wysyłania danych do wyświetlacza część wiadomości jest wysyłana począwszy od MSB, a część począwszy od LSB, napisanie kodu nie nastręczyło żadnych trudności. Ruszył natychmiast i jest niezwykle żwawy, jak na bardzo tani lcd. Niestety, pin IRQ, który mógłby służyć np. do wybudzania mikrokontrolera lub jego awaryjnego resetowania (pin miał być również wyjściem wbudowanego w HT1621 watchdoga), pozostaje nieaktywny i wszystko wskazuje na to, że producent przeoczył ten fakt. Może stąd niska cena...nie wiem. W każdym razie jako wyświetlacz sprawuje się wyśmienicie. Wrzucam spakowany projekt Eclipse dla ATmega32.

HT1621_display.zip


W pliku ht1621.h ustawiamy pinologię, a w pliku CBS084A00.h są funkcje sterujące wyświetlaczem. Obsługa jest banalna.

Zapraszam do testowania.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"The true sign of intelligence is not knowledge but imagination" Albert Einstein.

Awatar użytkownika
dambo
Expert
Expert
Posty: 645
Rejestracja: czwartek 17 mar 2016, 17:12

Re: [LCD AV-CBS084A00-TJN] Test

Postautor: dambo » poniedziałek 03 lip 2017, 22:46

pin IRQ z wyświetlacza? przyznam, że pierwszy raz takie coś widzę, ale faktycznie skoro i tak tam jest jakiś liczniczek, który pracuje i tego nie da się uniknąć to czemu mu nie dać opcji do wybudzania procka, chociaż teraz pewnie większy zysk "energii" byłby przy używaniu lowPower timerów np w STMach.
Nowy blog o tematyce embedded -> https://www.embedownik.pl/

Awatar użytkownika
Antystatyczny
Geek
Geek
Posty: 1168
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 22:02

Re: [LCD AV-CBS084A00-TJN] Test

Postautor: Antystatyczny » poniedziałek 03 lip 2017, 22:48

Timer/WDT można włączyć lub wyłączyć oraz kasować. Driver przyjmuje rozkazy, ale sam pin IRQ pozostaje niewzruszony. Podejrzewam tutaj jakąś wadę produkcyjną... Chciałem sprawdzić, jak to działa, naklepałem kodu, ale wszystko na próżno :)
"The true sign of intelligence is not knowledge but imagination" Albert Einstein.


Wróć do „Jak to działa – czyli kącik testera”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości