[Z80] Z80 po niemiecku

Kącik dla elektroniki retro - układy, urządzenia, podzespoły, literatura itp.
Awatar użytkownika
gaweł
Geek
Geek
Posty: 1259
Rejestracja: wtorek 24 sty 2017, 22:05
Lokalizacja: Białystok

[Z80] Z80 po niemiecku

Postautor: gaweł » niedziela 19 maja 2019, 23:18

W ramach ogarniania swojego środowiska, porządków i wywalania śmieci odkryłem układy DL224D30 (w sumie kilkadziesiąt sztuk).
Img_7351_lr.jpg
Co to jest? Dobre pytanie, googiel może coś powie. Trochę szperania po googlowych zakamarkach i tak już trochę zrezygnowany, prawie chciałem odpuścić, gdy natrafiłem na jakąś książkę po niemiecku. Przeglądam spis treści i widzę tam to co poszukiwałem: DL224D30. Ale jaja, to pamięć typu 2114 (1k*4bit).
ul224d30.png

Człowiek tyle lat miał coś fajnego pod ręką i nawet nie był świadomy co ma :o . Teraz to już nie ma znaczenia, ale kiedyś to był prawie skarb.
Tak całkiem przy okazji i całkiem przypadkowo: Z80 po niemiecku: ponad 360 stron. Jak to kiedyś w NRD elektronika stała na całkiem przyzwoitym poziomie;
DSAGER000371.pdf
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Prawdziwe słowa nie są przyjemne. Przyjemne słowa nie są prawdziwe.
Lao Tse

Awatar użytkownika
PAMPKIN
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 07 maja 2018, 08:35

Re: [Z80] Z80 po niemiecku

Postautor: PAMPKIN » poniedziałek 20 maja 2019, 20:14

...kiedyś w NRD elektronika stała na całkiem przyzwoitym poziomie

To prawda, mnie się trafiły takie książeczki w pakiecie gdy kupowałem U880D na ebay

IMG_20190520_200336.jpg


W zielonej opis całej rodziny Z80 w wersji NRD czyli U8xx
W żółtej opis systemu z "das programm" monitora, coś na kształt naszej Cobry-1. Ciekawe czy ktoś go tam zbudował. Pogoogluję!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Wróć do „Retro”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości