W wolnej chwili zmajstrowałem dwa adaptery pod Z80 do przyszłościowych testów z CA80.
- Z80 DIP adapter - adapter wpinany w podstawkę DIP/DIL 40 w miejsce posesora Z80 z wyprowadzeniami w postaci 40-sto pinowego złącza IDC (lub dowolnego innego o rastrze 2.45mm) zgodnego z ze złączem EXT z MIK290 https://microgeek.eu/viewtopic.php?f=82&t=2227 z dwoma opcjonalnymi rezystorami podciągającymi sygnały WAIT i BUSREQ do VCC, adapter może też służyć do "podglądania" pracy innych układów scalonych w obudowach DIP/DIL40
- Z80 Breadboard adapter ze złączem IDC 40 pin do płytek stykowych
oraz jako produkt "uboczny" adapter do MPLAB Snap, w sumie jako zapchaj "dziura" wykorzystując wolną pozostałą powierzchnię PCB w ramach "standardowych 10cm".
Płyta jest już w produkcji, poniżej widok z KiCad'a. Niestety trzeba będzie sobie ją pociąć samemu, bo koledzy z JLCPCB odpisali mi że nie natną jej frezem bo jest za mała.
[CA80] "przydasie" do testów
[CA80] "przydasie" do testów
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Re: [CA80] "przydasie" do testów
Świetna sprawa Kolego Phill2k. Osobiście nie mam w posiadaniu żadnego Z80, ale i tak uważam to za bardzo interesujący projekt. Ta płyta to w jakiej fazie prototypu jest? Wykonany projekt w KiCad gotowy do zamówienia, czy już zamówienie poszło na konkretną ilość sztuk (czy tylko pojedyńcza sztuka? -ale po co informacja o cięciu wtedy.. hmm...), czy może koledzy z JLCPCB czekają na konkrety? Może jestem niedoinformowany (albo część informacji poszła przez czat), ale -o ile to możliwe- osobiście byłbym wdzięczny za doprecyzowanie
-dziękuję.
Naprawdę, wygląda bardzo profesjonalnie. Napisz odrobinę więcej - czy zamierzasz robić jakieś testy może, a może wrzucisz zdjęcia gotowych, wytrawionych płytek PCB (jeszcze przed lutowaniem elementów)?
Pozdrawiam!
J23
Naprawdę, wygląda bardzo profesjonalnie. Napisz odrobinę więcej - czy zamierzasz robić jakieś testy może, a może wrzucisz zdjęcia gotowych, wytrawionych płytek PCB (jeszcze przed lutowaniem elementów)?
Pozdrawiam!
J23
Internet łączy ludzi, którzy dzielą się swoimi zainteresowaniami, pomysłami i potrzebami, bez względu na geograficzne (przeciwności).
BOB TAYLOR, PARC
BOB TAYLOR, PARC
Re: [CA80] "przydasie" do testów
j23 pisze:...Ta płyta to w jakiej fazie prototypu jest? Wykonany projekt w KiCad gotowy do zamówienia, czy już zamówienie poszło na konkretną ilość sztuk (czy tylko pojedyńcza sztuka? -ale po co informacja o cięciu wtedy.. hmm...), czy może koledzy z JLCPCB czekają na konkrety? Może jestem niedoinformowany (albo część informacji poszła przez czat), ale -o ile to możliwe- osobiście byłbym wdzięczny za doprecyzowanie-dziękuję.
Naprawdę, wygląda bardzo profesjonalnie. Napisz odrobinę więcej - czy zamierzasz robić jakieś testy może, a może wrzucisz zdjęcia gotowych, wytrawionych płytek PCB (jeszcze przed lutowaniem elementów)?
Płytki właśnie przyszły z produkcji (poniżej fotki), na dniach je polutuję i przetestuję. Co do ilości to w Chinach w każdej "płytkarni" 5 szt. to minimum i takie zamówienie poszło, co do cięcia to chciałem żeby w miejscu gdzie się znajduje linia przerywana producent mi je lekko "prze frezował" tzw. V-cat (V-score) żeby je można było odłamać (bez cięcia), opisałem co i jak w plikach produkcyjnych lecz JLCPCB mi odpisał że płytka jest za mała, minimale wymiary przy których robią takie rzeczy to 70mm x 70mm, więc ciąć trzeba samemu.
Przed cięciem.
Po cięciu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

