[KiCad] KiCad a sprawa Chińska

Tutaj dzielimy się doświadczeniem z używania programu KiCAD.

Moderator: ZbeeGin

Awatar użytkownika
ZbeeGin
User
User
Posty: 492
Rejestracja: sobota 08 lip 2017, 17:16
Lokalizacja: Śląsko-Zagłębiowska Metropolia
Kontaktowanie:

Re: [KiCad] KiCad a sprawa Chińska

Postautor: ZbeeGin » środa 04 lip 2018, 21:36

Jakiś miesiąc temu sam składałem formatkę do ALLPCB. Po prostu poskładałem powielone płytki bokami. Narysowałem na nowo linie brzegowe i pomiędzy płytkami (muszą iść przez całość!) na warstwie Edge.Cuts. W PDF wyeksportowałem im rysunek z tą warstwą i z wyraźnym zaznaczeniem w których miejscach mają zrobić V-Groove. Formatka przyszła nacięta dokładnie tam gdzie chciałem.

A tu masz przykład formatki z wczoraj, która jeszcze nie poszła do roboty.
formatka.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Radee
Posty: 2
Rejestracja: sobota 15 gru 2018, 15:55

Re: [KiCad] KiCad a sprawa Chińska

Postautor: Radee » sobota 15 gru 2018, 18:55

ZbeeGin pisze:Historii z ALLPCB ciąg dalszy.

Kiedyś musiał nadejść ten dzień. Przy ostatnim zamówieniu przesyłka została "zatrzymana na cle". Dzięki temu mogę nieco napisać też na ten temat.

(....)



 ! Wiadomość z: acid3
Udzielono ostrzeżenia

Radee
Posty: 2
Rejestracja: sobota 15 gru 2018, 15:55

Re: [KiCad] KiCad a sprawa Chińska

Postautor: Radee » niedziela 16 gru 2018, 11:28

Za co to ostrzeżenie? Podałem tylko kod taryfy celnej wraz z informacją o zerowej stawce cła...


 ! Wiadomość z: acid3
Post zawierał jedynie cytat całego posta kolegi ZbeeGin, nie było tam żadnej innej treści. Proszę wyedytować post a ostrzeżenie zostanie usunięte.

Awatar użytkownika
Marcin
User
User
Posty: 309
Rejestracja: środa 09 wrz 2015, 19:30
Lokalizacja: Królewskie miasto Sandomierz

Re: [KiCad] KiCad a sprawa Chińska

Postautor: Marcin » niedziela 05 gru 2021, 11:29

Hej

Znalazłem plugin kicad-gerberzipper https://github.com/g200kg/kicad-gerberzipper do tworzenia gerberów, wybieram z listy producenta do kogo chcę wysłać projekt do produkcji, plugin zaznacza właściwe opcje dla danego producenta, klikam button "Make Gerber and ZIP"i otrzymuję gotowe spakowane do pliku zip wymagane pliki gerbera.

KICAD_GERBET_ZIPP.PNG


Rezultat

Files.PNG


Przykładowa pcb po załadowaniu na jlcpcb, wydaje się poprawna w widoku gerber viewer

PCB.PNG


Dobre narzędzie dla zapominalskich (takich jak ja) którzy rzadko tworzą gerbery i zapominają wybrać właściwe opcje.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Zegar
User
User
Posty: 316
Rejestracja: wtorek 02 lip 2019, 14:42

Re: [KiCad] KiCad a sprawa Chińska

Postautor: Zegar » piątek 31 mar 2023, 12:05

ZbeeGin pisze:Można powiedzieć, że stało się. Ostatnio zamawiałem płytki w ALLPCB. Koszt płytek wyniósł ≈22USD. Płytki zostały zrobione i wysłane kurierem DHL. W dniu dostawy dostaję SMS z informacją, że do zapłaty mam 50zł VAT, bez papierologii opisanej wcześniej.


VAT jest teraz naliczany już w Chinach w czasie zamawiania, jednak i na to znaleziono lekarstwo. ;) JLCPCB ma filię w Krefeld (DE).
Jeżeli zmienimy konto z prywatnego na firmowe i zamówimy z wysyłką DHL, to płytki zostaną odprawione w Niemczech i dostaniemy fakturę unijną z 0% VAT. Do zamówienia podatek nie jest doliczany. :D
"If A = success, then the formula is A = X + Y + Z.
X is work. Y is play. Z is keep your mouth shut."
A. Einstein

Awatar użytkownika
ZbeeGin
User
User
Posty: 492
Rejestracja: sobota 08 lip 2017, 17:16
Lokalizacja: Śląsko-Zagłębiowska Metropolia
Kontaktowanie:

Re: [KiCad] KiCad a sprawa Chińska

Postautor: ZbeeGin » sobota 15 lip 2023, 10:13

Oby tylko za parę miesięcy nie zapukały do drzwi smutne Panie z US domagające się przeprowadzenia kontroli skarbowej...

Poza tym. Zamawiamy w JLCPCB "tony" płytek przez konto firmowe i jeszcze nigdy to nie przechodziło przez niemiecki oddział. Jest normalna faktura, clenie, SAD i wymagana opłata PTU.

Awatar użytkownika
Zegar
User
User
Posty: 316
Rejestracja: wtorek 02 lip 2019, 14:42

Re: [KiCad] KiCad a sprawa Chińska

Postautor: Zegar » sobota 15 lip 2023, 10:39

ZbeeGin pisze: Zamawiamy w JLCPCB "tony" płytek przez konto firmowe i jeszcze nigdy to nie przechodziło przez niemiecki oddział.

Być może procedura z odprawą w Niemczech jest dla malutkich, jak ja. Źle się wyraziłem na temat VAT-u - jest naliczany ze stawką 0%, tak jak w innych zakupach unijnych.
Faktura-JLC.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"If A = success, then the formula is A = X + Y + Z.
X is work. Y is play. Z is keep your mouth shut."
A. Einstein

Awatar użytkownika
phill2k
User
User
Posty: 272
Rejestracja: niedziela 18 paź 2015, 00:12

Re: [KiCad] KiCad a sprawa Chińska

Postautor: phill2k » poniedziałek 17 lip 2023, 11:45

Z tym VAT'em naliczanym w Chinach to taki trochę "pic na wodę", nie wiem czemu ma to służyć, chyba że jest to VAT dla chińskiego fiskusa, bo i tak jak coś sprowadzasz z Chin musisz zapłacić cło i VAT w kraju do którego sprowadzasz towar.

Awatar użytkownika
Zegar
User
User
Posty: 316
Rejestracja: wtorek 02 lip 2019, 14:42

Re: [KiCad] KiCad a sprawa Chińska

Postautor: Zegar » poniedziałek 17 lip 2023, 12:00

phill2k pisze:Z tym VAT'em naliczanym w Chinach to taki trochę "pic na wodę", nie wiem czemu ma to służyć, chyba że jest to VAT dla chińskiego fiskusa, bo i tak jak coś sprowadzasz z Chin musisz zapłacić cło i VAT w kraju do którego sprowadzasz towar.

Jeżeli sprowadzasz na firmę, to płacisz VAT tylko w Polsce. Na Aliexpress mają automat - kiedy wartość przekracza 150 EUR, VAT nie jest doliczany. Paczka jest zatrzymywana przez pocztę, a tam przechodzisz procedurę odprawy celnej. Ponieważ bariera językowa i chińskie obyczaje utrudniają normalne załatwienie sprawy, akceptowany jest zrzut ekranu zamówienia, dowód zapłaty (wyciąg z banku) i wypełniony formularz ze specyfikacją towaru. Niestety VAT pobiera listonosz, a kwota którą wziął (pomniejszona o 8,50 - opłatę pocztową) jest kodem do pobrania poświadczonego zgłoszenia celnego. Niestety wszystko jest "na gębę", bo poczta jest "parabiznesem", więc kwoty trudno potem zaksięgować, pomijając fakt, że listonosz dolicza prywatną "prowizję". Takie rzeczy tylko w PRL-bis...
"If A = success, then the formula is A = X + Y + Z.
X is work. Y is play. Z is keep your mouth shut."
A. Einstein


Wróć do „KiCAD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości