[KiCad] Footprint z nietypowym padem - zworka lutowana

Tutaj dzielimy się doświadczeniem z używania programu KiCAD.

Moderator: ZbeeGin

Awatar użytkownika
piotrek
User
User
Posty: 155
Rejestracja: niedziela 05 lis 2017, 02:46

[KiCad] Footprint z nietypowym padem - zworka lutowana

Postautor: piotrek » sobota 09 sty 2021, 15:15

W projektowanym PCB chcę pewne funkcje konfigurować za pomocą pól lutowniczych zwieranych kroplą cyny. Nie znalazłem takiego footprinta w bibliotekach więc utworzyłem samodzielnie.
Ma on postać dwóch poligonów z warstwy miedzi zazębiających się z odstępem około 0,5 mm (zaznaczony na screenshocie). Każdy z tych poligonów nakłada się na prostokątny pad SMD (ciemniejszy kawałek od zaznaczonego poligonu).
Problem jest taki, że np. autorouter prowadzi ścieżki po tym koronkowym poligonie nie omijając go, po prostu nie traktuje go jako pad.

Znacie jakieś sposoby żeby w KiCad przekształcić poligon na pada? Używam KiCad nightly 4.995.99. Ewentualnie gotowy element tego typu w bibliotece KiCad?

short-soldering-pad.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony sobota 09 sty 2021, 19:48 przez piotrek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
phill2k
User
User
Posty: 272
Rejestracja: niedziela 18 paź 2015, 00:12

Re: [KiCad] Footprint z nietypowym padem - zworka lutowana

Postautor: phill2k » sobota 09 sty 2021, 19:35

Obejrzyj sobie ten poradnik (dotyczy KiCad 5.0, ale może w 4.99 też to będzie) - > https://www.youtube.com/watch?v=pSS_IRM5KIY


Wróć do „KiCAD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość