QT + STM32F429

W tym miejscu zadajemy pytania na temat pisania programów w QT, dzielimy się swoją wiedzą, udzielamy wsparcia, rozwiązujemy problemy programistyczne.
Awatar użytkownika
fullmoonguy
Posty: 3
Rejestracja: sobota 26 mar 2016, 21:57

QT + STM32F429

Postautor: fullmoonguy » sobota 16 lip 2016, 23:40

Witam

Załóżmy, że mamy płytkę STM32F429ZI i prosty program napisany w QT Creator, który powiedzmy umożliwia zmianę tekstu w labelce po wciskaniu buttona. Jest on skompilowany na Windowsa. Czy jest możliwość przekompilowania go tak by mógł działać na F429 ?

Wg mnie jedyną opcją jest postawienie jakiegoś prymitywnego, okrojonego Linuxa Embedded na F429 i dokonanie kompilacji na ten system.

Nie jestem jednak pewien czy to właśnie tak trzeba zrobić. Być może są inne sposoby na rozwiązanie tego problemu.

Awatar użytkownika
fullmoonguy
Posty: 3
Rejestracja: sobota 26 mar 2016, 21:57

Re: QT + STM32F429

Postautor: fullmoonguy » poniedziałek 18 lip 2016, 17:56

Dzięki za odpowiedź. Pozwoliłeś mi zaoszczędzić pewnie kilka dni roboty.

Widziałem jak jakiś wietnamczyk albo inny azjata robił coś na YT z tym F429 i się zastanawiałem czy nie jest to fake. Zauważyłem jakiś twój projekt reza na google+ z panelem dotykowym. Widziałem też że uczysz się Qt (przynajmniej pytałeś o książkę :D) i myślałem że to połączyłeś ze sobą.

Wynika z tego, że jak chciałbym coś z Qt przerzucić na platformę embedded to tylko zostaje jakiś minikomputer typu RPi albo Beagle Bone albo cokolwiek innego co ma MMU i można postawić bez przeszkód Linuxa.


Wróć do „Pisanie programów w QT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości